Papež propaguje příjem migrantů přes Twitter. Italská církev si jede pro dalších 500.

Papež propaguje příjem migrantů přes Twitter. Italská církev si jede pro dalších 500.

Papež zahájil svoji první mediální kampaň ve prospěch migrantů a uprchlíků. Dohoda mezi biskupy a ministerstvem vnitra na přivezení dalších 500 „uprchlíků“ z Afriky – Eritree, Somálska a jižního Súdánu Přivezou také křesťany ??

Na koho myslí Papež František?

„Myslím zvláště na četné uprchlíky a vysídlené osoby v některých oblastech Afriky, jihovýchodní Asie, a na ty, kteří prchají ze zón konfliktu na Středním východě“: řekl papež 9.ledna ve svém projevu Diplomatickému sboru, u příležitosti blahopřání do Nového roku.

Co na to říct? Na italské občany bez domova a na skoro 5 milionů italů žijících pod hranicí bídy je zřejmě času dost …

Papež František (ilGiornale)
Papež František (ilGiornale)

Papež zahájil svoji první mediální kampaň ve prospěch migrantů a uprchlíků.

Spouští se iniciativa Oddělení pro službu integrálního lidského rozvoje s cílem zvýšit povědomí o tématech příjmu na migrantů a uprchlíků, zejména nezletilých. Papež jim bude dávat hlas prostřednictvím sociální sítě Twitter, ze svého účtu Pontifex

V rámci přípravy na 103. ročník Světového dne migrantů a uprchlíků se Vatikán rozhodl zahájit svou první kampaň na zvýšení povědomí o otázkách příjmu, a to prostřednictvím sociálních sítí. Tato, v pořadí stotřetí událost se bude konat příští neděli na Svatopetrském náměstí.

Oddělení pro službu integrálního lidského rozvoje bylo loni v srpnu založeno Papežem Františkem z vlastního podnětu (Motu Proprio) pro Lidský rozvoj (Humanam progressionem) a bude řešit záležitosti týkající se „migrace, zdraví, charitativní činnosti a péče o životní prostředí.“ Sám František momentálně (ad Tempus) řídí toto oddělení, které se zabývá uprchlíky a migranty, aby zdůraznila zvláštní pozornost,co papež vyhrazuje problematice uprchlíků.

http://www.ilgiornale.it/news/mondo/campagna-mediatica-papa-i-migranti-sui-social-1350893.html

 Mons. Nunzio Galantino podepisuje Protokol porozumění pro otevření humanitárních koridorů z Afriky do Itálie (chiesa cattolica)
Mons. Nunzio Galantino podepisuje Protokol porozumění pro otevření humanitárních koridorů z Afriky do Itálie (chiesa cattolica)

Dohoda mezi biskupy a ministerstvem vnitra na přivezení dalších 500 „uprchlíků“

Ve čtvrtek 12.ledna na ministerstvu vnitra byl podepsán Protokol o porozumění pro otevření nových humanitárních koridorů, které umožní v nadcházejících měsících příchod do Itálie 500 uprchlíkům z Eritree, Somálska a jižního Súdánu, kteří uprchli ze svých zemí kvůli probíhajícím konfliktům .

Tento „technický protokol“ podepsali čtyři osoby: Italská Biskupská Konference (která bude působit prostřednictvím italské Caritas a Fondazione Migrantes) jejíž generální tajemník je Mons. Nunzio Galantino a Komunita Sant’Egidio jejíž předseda je Marco Impagliazzo , kteří jsou propagátory akce; dále náměstek ministra vnitra Domenico Manzione a ředitelka migrační politiky ministerstva zahraniční , Cristina Ravaglia za italský stát.

Mons. Galantino ještě dodal, že tento projekt bude celý financován pouze Italskou církví z fondu „8 per per mille “ …

Fond 8 per mille: to je 8 tisícin z přiznané daně poplatníků – na daňovém přiznání jsou mimo to i jiné možnosti, jako je např. stát, neziskové organizace … , když se nezaškrtne žádná možnost, tak to jde automaticky státu.

Myslím si, že většina daňových poplatníků, kteří se rozhodli pro italskou církev, zřejmě doufali, že tímto pomohou chudým spoluobčanům a ne že budou podporovat imigrační business. Takže nakonec kostel zase nesáhne do vlastních úspor.

Budou mezi vyjmenovanými uprchlíky také křesťané?

Mons. Galantino je velmi známý svojí „proimigrantskou“ pozicí a stále popírá, že by za všemi atentáty z poslední doby byla nějaká víra. Prý jsou za vším pouze peníze. Je zřejmě náhoda, že tito agresoři byli jednoho jistého vyznání …

Video : Podpis protokolu o porozumění
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “Papež propaguje příjem migrantů přes Twitter. Italská církev si jede pro dalších 500.

  • Je úplně jasné, že papež nekope za křesťany. A hloupí mu to baští i s navijákem.

  • … copak tady není Bůh ve městě Bůh vítězí (Israel), abyste se ptali pána much (Belzebuba) boha emigrace a vytržení z kořenů (Ekron)?

  • Papež je iluminát, který má církev a křesťanské hodnoty zničit. Je to do očí bijící a toto není jediný krok proti křesťanství.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*