Papež František vyzývá ke globální vládě k boji proti změně klimatu

Papež František vyzývá ke globální vládě k boji proti změně klimatu

Papež František nedávno vyzval ke globální vládě v boji proti klimatickým změnám a prohlásil: „Národní stát nelze považovat za absolutní“.     

Během projevu na Papežské akademii sociálních věd, papež František odsoudil „rostoucí nacionalismus, který opomíjí společné dobro“ a vyzval k většímu globalismu.„Národní stát nemůže být považován za absolutní, jako ostrov s respektem na okolní kontext,“ uvedl a dodal: „Národní stát již není schopen obstarávat společné dobro svých obyvatel.“

Papež František prohlásil, že „zvláštní orgán legálně a soudržně ustavený“ je nezbytný pro usnadnění realizace nových politik v oblasti změny klimatu.

Papež František požadoval, aby byla přenesena moc od národních států na „mezivládní instituce, které by řídily jejich společné zájmy“.

„Toto univerzální společné dobro musí zase získat výraznější právní hodnotu na mezinárodní úrovni,“ uzavřel František.

Papež učinil nespočetné množství výroků, které napadaly nacionalismus a populismus, zejména v souvislosti s jeho obhajobou přivést do Evropy milióny migrantů.

Pod jeho vedením, katolická církev také plně přijala mantru globálního oteplování navzdory hlubokému skepticismu mezi křesťany.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*