Papež František odsoudil použití chemických zbraní v Sýrii

Papež František odsoudil použití chemických zbraní v Sýrii

Papež František využil posledních modliteb před padesáti tisíci lidmi, aby odsoudil údajné použití chemických zbraní v Sýrii a citoval „hrozné zprávy“ o desítkách mrtvých, včetně žen a dětí.    

Po své Velikonoční modlitbě Reginy Caeli na náměstí svatého Petra, papež odsoudil nedávné chemické útoky a uvedl, že „nic nemůže ospravedlnit použití takových vyhlazovacích nástrojů proti bezmocným lidem a populacím.“

Papež se ve svých slovech zmiňoval o útoku syrských sil ve východní Ghoutě, které údajně zabily nejméně 70 lidí. Podle zpravodajských sítí, první respondenti obvinili syrské síly věrné prezidentovi Bašáru Asadovi z použití „jedovatého plynu chloru“ v leteckém útoku zaměřeném na Doumu, poslední město, které je pod kontrolou rebelů blízko Damašku.

„Sedmdesát lidí se smrtelně udusilo a stovky dalších se ještě dusí,“ řekl Raed al-Saleh, šéf záchranných sil tzv. Bílých přileb.Pro-opoziční mediální centrum Ghouta uvedlo, že barelová bomba obsahující plyn sarin byla shozena z vrtulníku a napsalo na Twitteru, že více než 75 lidí se „udusilo“, zatímco dalších 1000 lidí bylo zraněno.

„Neexistuje žádná dobrá a špatná válka,“ řekl papež ve svém proslovu, zatímco požádal o modlitby „za všechny zemřelé, zraněné, za rodiny, které trpí“.

„Modleme se, aby političtí a vojenští vůdci zvolili jinou cestu, cestu jednání, jedinou, která může vést k míru, která není smrtí a ničením,“ uzavřel.

Sýrie a její spojenci označili obvinění z chemického útoku jako „inscenaci“, zatímco Spojené státy prohlásily, že Rusko „nakonec nese odpovědnost“ za údajné útoky kvůli své „neochvějné podpoře“ vlády Bašára Asada.

„Prezident Putin, Rusko a Írán jsou zodpovědní za podporu zvířete Asada,“ napsal prezident Donald Trump na svém Twitteru.

Syrská státní zpravodajská agentura Sana označila tyto zprávy vynálezem rebelů Jaish al-Islam, kteří v současné době kontrolují Doumu.

Sana uvedla, že teroristé Jaish al-Islam jsou „ve stavu zhroucení“ a že jejich sdělovací prostředky vykonstruovaly příběh o chemickém útoku „v exponovaném a neúspěšném pokusu zabránit pokrokům syrské arabské armády.“

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Papež František Foto: ilGiornale)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Papež František odsoudil použití chemických zbraní v Sýrii

  • · Edit

    Toto zhovadilé monstrum propagující zlo a tmu ve jménu satana nemá v žádné církvi co dělat. To pohané byli světečtější než tato zrůda. Nebojí se Božího trestu a to jej usvědčuje od toho co o tomto darebákovi píšu. Tu zrůdu nemohu komentovat,nic pro mě neznamená. Použitý toaletní papír má větší hodnotu-blahodárně hnojí rostliny.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*