Papež František: Očkování je akt lásky

Papež František: Očkování je akt lásky

Papež František se připojil ke kampani, která má přesvědčit lidi, aby se nechali očkovat proti Covidu-19.

“Nechat se očkovat … je akt lásky,” zdůraznila hlava katolické církve ve videovzkazu zveřejněném na VaticanNews.va.„A přispět k tomu, aby většina lidí byla očkována, je akt lásky.

Láska k sobě samému, láska k rodině a přátelům, láska ke všem lidem,“ dodal.

„Díky Bohu a práci mnoha lidí teď máme vakcíny, které nás ochrání před Covidem-19,“ řekl papež ve zprávě pro vakcinační kampaň Rady pro reklamu „Je to na vás“.

„(Vakcíny) nám dávají naději na ukončení pandemie, ale jen tehdy, pokud budou dostupné pro všechny a pokud budeme spolupracovat,“ řekl ve videu komunitám v Severní, Střední a Jižní Americe, které se staly epicentrem epidemie koronaviru.

Kromě papeže, kardinálů a arcibiskupů z Brazílie se do kampaně zapojili také Salvador, Honduras, Mexiko a Peru.

Navzdory masovým očkovacím kampaním zůstává nedůvěra veřejnosti k očkování vysoká kvůli experimentální povaze některých vakcín, jejich urychlenému schválení, nedostatečnému testování, jejich nižší účinnosti proti variantám COVIDu-19 a hlášeným nežádoucím účinkům.

Zastánci vakcín tvrdí, že přínosy převažují nad potenciálními riziky.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Papež František: Očkování je akt lásky

  • · Edit

    Papež je vždy byl a bude postavička zijici na vlastním obláčku, odtržená od reality všedního světa, nemejme mu to za zlé🙂 to je důsledek vysokého věku a senilnosti.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*