Papež František: Koronavirus může být reakcí přírody na změnu klimatu

Papež František: Koronavirus může být reakcí přírody na změnu klimatu

Papež František věří, že pandemie koronaviru je jednou z „odpovědí přírody“ na lidi ignorující klimatickou krizi.

Navrhl také, aby lidé během uzamčení našli kreativní způsoby, jak být doma, a řekl: „Postarejte se o sebe a o budoucnost, která přijde.“CNN napsala: V e-mailovém rozhovoru zveřejněném v časopisech The Tablet and Commonwealth, papež uvedl, že pandemie nabízí příležitost zpomalit rychlost výroby a spotřeby a naučit se porozumět přirozenému světu a rozjímat o něm.

„Nereagovali jsme na částečné katastrofy. Kdo teď mluví o požárech v Austrálii, nebo si pamatuje, že před 18 měsíci byla loď schopná projet severním pólem, protože se roztopily ledovce? Kdo teď mluví o povodních?“ řekl papež.

„Nevím, jestli se jedná o pomstu přírody, ale určitě to jsou odpovědi přírody,“ dodal.

Tato pandemie radikálně změnila způsob fungování Vatikánu, kdy papež slavil nedělní mši v prázdném kostele a místa normálně plná turistů byla najednou prázdná.

83letý papež, které má poškozenou plíci kvůli infekci, kterou měl ve svých dvaceti letech, byl již dvakrát negativně testován na nový koronavirus.

Distancuje od kohokoli, kdo by mohl mít virus, bere si své jídlo do soukromé místnosti a používá dezinfekci rukou před a po setkání s hosty, uvedla tisková kancelář Vatikánu.

Papež František také v rozhovoru prohlásil, že se zotavuje ze své bronchitidy a modlí se ještě více ze svého bydliště ve Vatikánu během této „doby velké nejistoty“.

 

(Ilustrační obrázek Foto: Pixabay)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*