Panenka Barbie na počest Sarah Gilbertové, která spoluvytvořila vakcínu AstraZeneca proti Covidu-19

Panenka Barbie na počest Sarah Gilbertové, která spoluvytvořila vakcínu AstraZeneca proti Covidu-19

Výrobce hraček Mattel oznámil, že vytvořil panenku Barbie na počest britské vědkyně Sarah Gilbertové, která spoluvytvořila vakcínu AstraZeneca proti covidu-19.

Gilbertová, profesorka imunologie na Oxfordské univerzitě, zpočátku považovala tuto iniciativu za „velmi podivnou“, ale v prohlášení uvedla, že doufá, že „inspiruje další generaci mladých dívek k práci ve vědních oborech.“ Technologii, inženýrství a matematice „.

„Doufám, že děti, které uvidí mou Barbie, pochopí, do jaké míry je vědecká kariéra životně důležitá pro svět kolem nás,“ řekla Gilbertová, která byla v červnu vyznamenána královnou Alžbětou za její služby pro veřejný zdravotní a lékařský výzkum.Jedinečná panenka má na sobě modrý kalhotový kostým, bílou blůzu, černé brýle a černé boty.

Za posledních 60 let, co společnost Mattel panenku vytvořila, se na celém světě prodala více než miliarda panenek Barbie.

V posledních letech, po velké kritice povrchního charakteru Barbie, se Mattel rozhodl vytvořit panenky podle vzoru vědců a kariéristek.

Kromě Gilbertové vytvoří Mattel kolekci limitovaných panenek inspirovaných Amy O’Sullivanovou, americkou zdravotní sestrou z Wycoffovy nemocnice v New Yorku, a Audrey Cruisovou, lékařkou z Las Vegas proti diskriminaci, kanadskou lékařkou Chikou Stacey Oriovou, brazilskou biomedicínskou vědkyní Jacqueline Goes de Jesούςsovou a australským lékařem Kirbym Whitem, kteří vytvořili opakovaně použitelnou medicínu.

Lisa McKnightová z Mattelu uvedla: „Barbie uznává, že všichni pracovníci v první linii učinili při konfrontaci s pandemií obrovské oběti.

Abychom si posvítili na jejich úsilí, sdílíme jejich příběhy a využíváme Barbiinu platformu, abychom inspirovali další generaci.“
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*