P.C.Roberts: Ruské ministerstvo zahraničí: Celý svět je znechucen Obamovou zahraniční politikou

P.C.Roberts: Ruské ministerstvo zahraničí: Celý svět je znechucen Obamovou zahraniční politikou

Konečně to někdo řekl: „Zahraniční politika Obamovy osmileté vlády vzbuzuje odpor celého světa“, prohlásila v minulých dnech mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová.

Všimněme si jen několika momentů z těchto osmi let:

-USA zůstávají upoutány válkou v Iráku.

-americká soldateska dál chrání maková pole v Afghánistánu. Je to nejdelší americká operace na ochranu makových polí v historii a současně též nejdelší americká válka.

-první černošský prezident rozšířil činnost americké obchodní společnosti pro Afriku AFRICACOM a společně s ní i africké stínové války a tamní operace dronů.

-zničil Libyi, to je nejlépe prosperující a rozvinutou zemi severní Afriky – a jak se dalo čekat – ospravedlnění této války se prokázalo být totálním podvodem.

-vytvořil tajný program pro využití dronů k zabíjení lidí podezřelých z terorizmu v měřítku celého světa. A to aniž by se svět o těchto vraždách dověděl, či aby byly soudně projednány. Pod jeho dohledem rozšířily USA prostor pro „boj s terorizmem“ do tuctu zemí a vytvořily instituce a pravidla vraždění, jako např. „terorová úterý“.

-a pak je zde Ukrajina – o níž raději ani nemluvme.

-a samozřejmě Sýrie. Vůbec největší úspěch Obamovy administrativy.

-všobecně řečeno: Všechno představovalo totální americký krach.

V souhrnu lze tedy Obamovu vládu definovat jako normalizaci hororů Bushovy éry, doplněnou zbabělým dronovým programem. A díkybohu za to, že zde zůstala aspoň jedna země, která nemá strach to říct.

 

Vybral a přeložil Lubomír Man
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “P.C.Roberts: Ruské ministerstvo zahraničí: Celý svět je znechucen Obamovou zahraniční politikou

  • Vsechno souhlasi. Spousta zlocinu tam chybi. Treba to, ze pri dronovem bombardovani kolem 80% zabitych jsou civiliste! Coz je valecny zlocin, zabijet nevinne lidi! Na to nikdo z ‚demokratickych‘ zemi neupozornuje, protoze to jsou vazalove USA.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*