Otrocká práce v Kataru

Otrocká práce v Kataru

Mnoho zahraničních pracovníků v Kataru, včetně pokojských a uklízeček, si stěžují, že trpí nedostatkem jejich základních potřeb a jsou vystavováni fyzickému a sexuálnímu zneužívání, uvedl deník Guardian v jejich vyšetřovací zprávě, která byla zveřejněna ve středu.

Stovky filipínských pokojských, utekly na filipínskou ambasádu, během několika posledních měsíců, jelikož jejich kondice byla kritická.

„Bylo zde mnoho stížností kvůli fyzického a sexuálního zneužívání, kvůli pronásledování, dlouhých period bez zaplacení a konfiskací mobilních telefonů,“ dodal report.

Deník UK Daily dále informoval o výsledku jejich vyšetřování a o tom, že Philippine Overseas Labor Office (POLO) zachránil více než 600 uprchlých pokojských v prvních šesti měsících roku 2013.

qatar-3

foto : rt.com

Vyšetřovací zpráva také dále zdůraznila  dřívější problém se zneužíváním a  špatným zacházením se stavebními dělníky a rostoucí obavy ohledně katarských praktik k pracujícím s blížícím se datem FIFA World Cup 2022, který se bude v Kataru odehrávat.

Katar popírá obvinění, že je otrockým státem, ale také prohlásil, že přezkoumá tento kontroverzní systém, který řídí práci přistěhovalců.

zdroj : presstv.ir

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*