Osvoboďte Gazu od Hamásu

Osvoboďte Gazu od Hamásu

Palestinský granát vypálený v pátek z Gazy , zabil čtyřletého Daniela Tregermana ve školce kibucu Šaar Hanegev. Včera byl jeho pohřeb. Pročítal jsem na internetu různé české noviny, ale nenašel jsem ani zmínku o Danielově smrti. Pro média asi není tak důležitá jako smrt dětských šahídů, kteří vlastně touží zemřít a dokonce jejich rodiče jsou na to hrdí, že jejich děti zemřely jako šahídi. To jen tak na okraj. Mnozí odborníci i „odborníci“ se pozastavují nad tím, že je mnohem více mrtvých na palestinské straně než na izraelské.

Také jeden „odborník“ na izraelsko-arabský konflikt Martin Hekrdla psal 6. srpna ve svém komentáři v Literárních novinách Izrael prohrál válku, že 80 procent zabitých Palestinců jsou civilisté. Jistě, velmi málo teroristů nosí uniformy s označním svých hodností, přesto jsou tito „civilisté“ členy ozbrojeného křídla Hamásu, Džihádu a jiných mírumilovných organizací. Z oněch 80 procent civilistů bylo přinejmenším 60 procent Hamásníků.

hamas

Jeden z nejhledanějších palestinských arciteroristů Mohamed Deiff byl (či je ?) pro statistiku palestinských obětí také pouhým, chtělo by se říci, nevinným civilistou. Zdá se vám normální, že v Pásmu Gazy za sedm let své vlády nepostavil Hamás pro obyvatele ani jeden jediný kryt? Statisíce tun cementu se dovezlo během let do Gazy. Proč jeho část nebyla použita na výstavbu krytů jako v Izraeli? Kolik set tun cementu „spolykaly“ stavby útočných tunelů Hamásu, při jejichž stavbě zahynulo 160 palestinských dětí? Tento cement měl být použit na výstavbu domů, škol a nemocnic a též krytů.

Mnozí se podivují nad obrovskou disproporci v počtu palestinských a izraelských obětí, asi 2000 : 70. Kdo střílí rakety na Izrael z hustě obydlených čtvrtí? Když IDF informuje obyvatele té či oné oblasti Pásma Gazy, aby opustili své domy, neboť zanedlouho budou cílem leteckých útoků, kdo zahání zpět obyvatele do domů? Kdo od útlého dětství učí palestinské děti nenávisti k Židům? Kdo v nich pěstuje kult šahídů (mučedníků), tedy kult smrti? Kdo nedávno střílel do shromáždění a vraždil občany Gazy, kteří protestovali proti nezodpovědné politice Hamásu? Kdo veřejně popravuje nebo spíše vraždí ne kolaboranty, ale pouze podezřelé ze spolupráce s Izraelem? To vše bez řádného soudu, bez práva na advokáta pro podezřelého. Není to náhodou Hamás?!


V Evropě by měli konečně prohlédnout a položit si otázku za čí práva bojují a demonstrují. Evropané by měli opravdu demonstrovat za osvobození Gazy od teroristického Hamásu, který přivedl svou činností Pásmo na pokraj zkázy a humanitární katastrofy. Mysleli si snad předáci Hamásu, že když leta střílejí na izraelské území rakety a granáty, že židovský stát na tyto jejich hrubé provokace neodpoví patřičnou silou?

převzato z : http://eretz.cz

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*