OSN vyjádřila podporu „svobodě projevu“ organizaci ANTFA, zatímco americká města hoří

OSN vyjádřila podporu „svobodě projevu“ organizaci ANTFA, zatímco americká města hoří

Organizace spojených národů vyjádřila podporu „svobodě projevu“ a „pokojnému shromažďování“ organizaci ANTIFA ve Spojených státech, zatímco militantní levicová organizace nadále vyvolává a udržuje chaos, teror a násilí v amerických městech.

Zneklidňující zpráva od Organizace spojených národů vyvolala odpor u uživatelů na sociálních sítích, včetně těch, kteří věří, že nyní je na čase, aby Spojené státy přestaly OSN financovat.OSN Ženeva napsala na svém Twitteru: „Odborníci OSN # HumanRights vyjadřují hluboké znepokojení nad nedávným prohlášením amerického generálního prokurátora popisujícího #Antifu a další antifašistické aktivisty jako domácí teroristy, s tím, že to podkopává práva na svobodu projevu a mírumilovné shromažďování v zemi. “

Screenshot nyní odstraněného tweetu OSN podporujícího Antifu v USA

Jednou z „odbornic na lidská práva“, která citovala OSN, byla Fionnuala Ní Aoláinová, zvláštní zpravodajka OSN, která také pracuje jako předsedkyně správní rady pro Sorosovu organizaci Open Society Foundations Women Program.

OSN odkazovala na prohlášení amerického generálního prokurátora Billa Barra ohledně „velmi zaměřeného vyšetřování“ osob spojených s Antifou.

„Probíhají některá vyšetřování, velmi zaměřená vyšetřování určitých osob, které se vztahují k Antifě,“ řekl Barr v rozhovoru pro Fox News.

Antifa je proslulá násilnými nepokoji, které v USA způsobují chaos a ničení. Koncem května prezident Donald Trump oznámil, že Spojené státy hodlají skupinu označit za teroristickou organizaci.

Zatímco právo na „svobodu projevu“ a „pokojné shromažďování“ jsou základními hodnotami Spojených států, tato práva nezahrnují trestné činy včetně vloupání, žhářství, vandalismu a útoků, jaké páchají členové Antify v amerických městech.

Obrana Antify ze strany OSN vyvolala velký odpor na sociálních sítích, přičemž mnoho uživatelů vyzývalo Spojené státy, aby přestaly organizaci financovat. Po vlně kritiky OSN kontroverzní příspěvek odstranila.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*