OSN naříká, že jí mohou brzy dojít peníze

OSN naříká, že jí mohou brzy dojít peníze

Organizace spojených národů je na dobré cestě, aby jí do konce měsíce došly peníze, podle generálního tajemníka, protože členské státy zaplatily pouze „70 procent z celkové částky potřebné pro řádné rozpočtové operace v roce 2019“.CBS News píše:

Generální tajemník varuje, že Organizaci spojených národů můžou za pár týdnů dojít peníze.

Organizace spojených národů má schodek 230 milionů dolarů, uvedl generální tajemník Antonio Guterres, podle kterého jí do konce října můžou dojít peníze. V dopise určeném pro 37 000 zaměstnanců sekretariátu OSN získaném Pamelou Falkovou ze CBS News, Guterres uvedl, že k zajištění výplaty mezd a nároků je třeba přijmout nespecifikovaná „dodatečná opatření k zastavení mezery“.

„Členské státy zaplatily pouze 70 procent z celkové částky potřebné pro naše pravidelné rozpočtové operace v roce 2019. To se projeví na nedostatku hotovosti ve výši 230 milionů dolarů na konci září. Do konce měsíce riskujeme vyčerpání záložních rezerv likvidity, “napsal.

Aby Guterres snížil náklady, zmínil odložení konferencí a schůzek a omezení služeb, přičemž také omezil oficiální cestování pouze na základní činnosti a přijal opatření k úspoře energie.

Guterres požádal počátkem tohoto roku členské státy, aby přispěly OSN k vyřešení problému s finančními toky, ale ty to odmítly, řekl úředník OSN francouzské tiskové agentuře AFP pod podmínkou anonymity.

Lidé reagují na tuto zprávu na Twitteru:

 

Doufejme

Hádej co? Z USA nepřijdou. Je čas zmizet do Ženevy – natrvalo

Perfektní! Zbavte se celého orgánu.

 
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “OSN naříká, že jí mohou brzy dojít peníze

  • Když matka utratí poslední peníze za alkohol a cigarety a nezbude jí na jídlo pro dítě, je to hnusné. Když OSN vyhodí peníze za mlácení prázdné slámy o klimatu je na tom podobně.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*