OSN a Červený kříž na straně zločinů páchanými USA, EU a Kyjevem

OSN a Červený kříž na straně zločinů páchanými USA, EU a Kyjevem

cerveny kriz

Červený kříž již dříve neúředně přiznal, že na Ukrajině probíhá válka. Avšak Kyjev a jeho západní sponzoři na to nereagovali, protože přiznat pravdu by znamenalo přiznat svoje totální selhání a navíc zločinné jednání.

Minulý týden sdělily informační agentury s odkazem na diplomatické zdroje, že Červený kříž pokládá situaci na Ukrajině za „vnitřní konflikt blížící se válce.“ Ruský červený kříž se obrátil na Ženevu pro potvrzení nebo vyvrácení této informace. Oficiální odpověď ale zatím nedostal.

Jenže fakt, že Kyjev svádí válku proti vlastnímu lidu, se již nedá popřít. Agentura OSN pro záležitosti běženců nakonec přiznala, že od začátku roku uprchlo z Ukrajiny do Ruska 730 tisíc běženců.

Názor čtenáře Novinek pana Stanislava Vařeky: „Zvláštní, proč východní Ukrajinci neutíkají na západ Ukrajiny, k těm budoucím EU a USA demokratům, proč utíkaji do Ruska. Tady něco smrdí.“

cerveny kriz

Existují také vážnější příčiny, proč si Evropa nepřeje poslouchat zhodnocení situace na Ukrajině. Přiznání, že jde o válku, změní nejen politickou, ale také právní složku konfliktu. Například, všichni viníci masového zúčtování s civilisty budou pak považováni za válečné zločince. A tyto zločiny nepodléhají promlčecí lhůtě.

V noci na 4. srpna požádalo 438 ukrajinských vojáků příslušníky ruské pohraniční služby Federální bezpečnostní služby o útočiště. Zvlášť zřízeným humanitárním koridorem prošli všichni ukrajinští vojáci přes ruskou hranici a byli rozmístěni v jednom z provizorních táborů pro uprchlíky.

Mezi hromadnými sdělovacími prostředky, které podle slov Zacharové odmítly odjet do Rostovské oblasti, aby komentovaly skutečnost jsou: CNN, New York Times, The Washington Post, The Christian Science Monitor.

Tedy západní mainstream, který vytváří tu nejpokleslejší lživou protiruskou a protiputinovskou propagandu

Zdroje: http://czech.ruvr.ru/2014_08_05/Cerveny-kriz-o-Ukrajine-Zlociny-bez-promlceci-lhuty-6127/ http://czech.ruvr.ru/news/2014_08_06/Americti-novinari-odmitli-letet-do-Rostova-7014/

Ze 464 tisíc obyvatel zůstalo v Luhansku přibližně 250 tisíc. Jsou to lidi, kteří z různých důvodů nemohli opustit město a zůstali v situaci humanitární katastrofy.

V Luhansku nemají elektřinu a vodu, Internet, mobilní a vůbec žádné telefonní spojení. Došly zásoby potravin a paliv.
USA, EU, OSN, Červený kříž toto však nezajímá.

USA zajímá panování a diktát světu bez ohledu na jakékoliv právo a morálku. V době, kdy se čekalo vyhlášení ekonomického krachu Ukrajiny jsme se v médiích dočetli, že americké tzv. hedgové fondy poslaly ke dnu argentinskou ekonomiku.

Několik hedgových fondů po finančním krachu Argentiny v roce 2001 nakoupilo za babku argentinské dluhopisy a nyní chtěly vyplatit plný obnos včetně úroků, které činí 1,33 miliardy dolarů. Rozhodoval americký soudce Thomas Greisa, poněvadž dlužní úpisy byly nominovány v US dolarech a hedgové fondy se nepřipojily v roce 2002 k insolventnímu řízení, ve kterém se 90 % věřitelů Argentiny vzdalo částečně svých finančních nároků. Řekněme to zjednodušeně: Supí americké fondy nakoupily levně dluhopisy, nyní chtějí ale vytřískat zisk 1608 %!

Do středy minulého týdne měla Argentina nařízeno zaplatit americkým hedgovým fondům na základě prohrané arbitráže v USA úroky. Pokud nezaplatí dvěma hedgovým fondům do této doby 539 milionů dolarů úroků, měla by již potřetí během tří posledních desetiletí vyhlásit bankrot.

Tyto produkty vznikly u skutečných mocipánů světa: vlastníků amerického FEDu, Goldman Sachs a londýnské City. Tam především. Pár hedgových fondů může dnes zničit celé státy.

Tady se zeptám.

Jak je možné, že mezinárodní „právo“ něco takového vůbec připustí? Existuje vůbec nějaké právo?


Zdroj: http://e-republika.cz/article2726-Argentina-jako-ob-hedgovych-sup

Takže co zajímá tzv. Americkou demokracii?

Ovládnutí a diktát světu, ať to stojí, co to stojí. Statisíce mrtvých v Srbsku, Iráku či Libyi – žádný problém.

Naproti tomu, když demonstranti na Majdanu protestovali proti Janukovyčovi, tak denodenně západní mainstream vyřvával do celého světa, že se proti demonstrantům nesmí zakročit, že nesmí téci krev.

Vraťme se však k dnes již zapomenutému datu 20. 2. 2014.

Ukrajinský parlament přijal rezoluci, která je z dnešního pohledu kyjevské junty téměř vlastizrádná. Před pěti měsíci se ukrajinský parlament vyslovil pro zákaz použití zbraní proti demonstrantům a požadoval stažení vojáků a policie do kasáren. Dokument vyzýval k zastavení protiteroristických operací, kterou spustila Ukrajinská bezpečnostní služba (SBU). Požadoval propuštění všech zadržovaných osob a zakazoval policii blokovat cesty. Toto všechno bylo ještě za prezidenta Janukovyče. Ale tyto dohody neplatily ani 24 hodin. Porušením těchto dohod je nyní na Ukrajině občanská válka s tisící mrtvými a ¾ milionu uprchlíků.

A co na to západní mainstream?

To nic, to je pouze boj proti „proruským teroristům“. Jedna třetina ukrajinského národa byla těmi samými vlastníky západních médií a tím samým Ukrajinským parlamentem ze dne na den prohlášena za teroristy, které je nutno povraždit a nastolit tam pořádek jako je nyní v Iráku či Lybii. I kdyby to stálo životy milionů lidí, žádný problém.

Myslím si, že každý slušný člověk nyní musí pokládat NATO na základě jejich činů za zločineckou organizaci. USA potom za zemi, která svoje zájmy ve světě prosazuje válkami podobně jako kdysi nacistické Německo. EU a USA se rozhodly, že budou krýt válečné zločince a fašisty na Ukrajině a potichu jim začaly dodávat západní zbraně. Tím se původní požadavek rusky mluvících separatistů na autonomii či federaci stal pro pučisty v Kyjevě vlastizradou.

Nasazení armády proti civilistům, krytí zločinů milicí, ostřelování celých měst, nasazení balistických raket… to všechno jsou zločiny i podle mezinárodního práva.

Jen doufejme, že se najdou v Evropě politikové, kteří se dokážou vzepřít tomuto vydírání USA a Bruselu a zabránit rozšíření války na Ukrajině dále na evropský kontinent.

Válka v Evropě by pro pochroumanou americkou ekonomiku stojící na virtuálních amerických dolarech byla darem z nebes.

Co na tom, kolik zahyne lidí.

Demokracie-nedemokracie za tichého souhlasu OSN a Červeného kříže, které se zařadily svoji nečinností po bok agresorů.

Občanská válka proti 1/3 vlastních občanů je označovaná za „protiterostickou operaci“. Jestliže Západ souhlasí s takovou definicí „teroru“, pak žijeme v době, kdy demokracie a lidská práva definitivně prohrály.

Amorální EU ve vleku USA se tedy vydělila z mezinárodního společenství, které uznává právo jako základní prostředek k řešení konfliktních situací. To ale znamená, že pokud vypukne podobný konflikt na území EU, všechny země světa mají právo nehnout prstem a zařídit se stejně cynicky jako naši vůdci evropských států a vedení EU v Bruselu.

A OSN a Červený kříž?

U OSN jako organizace prosazující americké zájmy bych se tolik nedivil.

Ale u Červeného kříže je to na pováženou.

 
Publikováno se svolením autora
Autor publikuje na http://jaromirpetrik.blog.idnes.cz

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*