Oslavujeme Američany, kterých u nás padlo 200, ignorujeme padlé Rudoarmějce, kteří za nás položili na 140 000 životů.

Oslavujeme Američany, kterých u nás padlo 200, ignorujeme padlé Rudoarmějce, kteří za nás položili na 140 000 životů.

Samozřejmě, že bývalo komické, když se před rokem 1989 ignorovala mise USA v západních Čechách, ovšem to co se děje dnes je morálním selháním politické reprezentace nejhrubšího zrna.

Vymývání mozku dosahuje téměř absurdních podob. Bohuslav Sobotka kamsi dorazí, pronese, že oslavujeme vítězství nad fašismem, ale to místo se jaksi osvobodilo samo. Neexistuje, že by nás snad osvobodila za nejkrutějších bojů Rudá armáda.

Mnozí z nás už nevěří slovům o svobodě a demokracii, případně tzv. západním hodnotám.

Lež povýšenou na základní metodu komunikace chrlí naši politici, kulturní sféra, mainstreamová média.

Motorkáři, kteři si chtěli připomenout milióny dědů a pradědů, kteří padli za to, abychom žili, jsou bráni jako provokatéři, zato Ukrajina, která uznala hodnoty brutálně fašistické Ukrajinské povstalecké armády je pasována do role budoucího spojence.

ruda armada

Ale všeho do času.

USA jsou na prahu sociálního a rasového výbuchu, Evropská unie se bude měnit za pochodu, jak bude odpadat v jednotlivých zemí jedna vláda vyvolávající protiruskou xenofóbii za druhou.

Zatím všechny země, kde proběhly po majdanu volby, vedly k pádu studenoválečnických vlád (Švédsko, Řecko, Finsko). A nepochybuji o tom, že i Britové válečnického jestřába Cameronaodstaví, stejně jako znesnadní možnou vládu labouristům, kteří nejsou o nic lepší.

A mimochodem, dá se předpokládat, že Poláci tupé Kopaczové a její straně v září také vystaví účet a půjde do opozice. Netvrdím, že že zakázala průjezd Nočních vlků Polskem, ale jako satisfakci to vidím.

A náš Sobotka už by si měl začít připravovat rezignační projev poté, co zjevně neobhájí většinu hejtmanů v krajích…

Návrat k pravdě bude trochu trvat, ale přijít zákonitě musí.

Jiří Vyvadil

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

 • To snad není pravda, kradli a znásilňovali. Tenhle článek je ostuda a propagandy jak za bolševika.

 • Ohledne Sobotky, pokud se na nej podivate, tak vidite dvojnika Bakaly, stejnej ksicht, vychytralej kukuc – proste duo krivacek.
  Chtit na Sobotkovi zivit se praci je jaku ucit kravu hvizdat. Stale nerozumim, proc se zde okopava Babis, zatim u zadne zlodejny typu ODS ci CSSD chycen nebyl, a pokud take vim, nikdo mu nedokazal levarny typu Kozeneho, nebo OKDaku (jmena si nepamatuji) a dalsich parchantiku.

  Muj dojem je, ze prave Babis toho ministra finance (prej kvuliva dotacim agrofertu)
  Sobotkovi „zezral“ prece on Babis je tedka ten zlej kerej nechce dat penize na dedky (ja sem taky jeden) na chudy universitni studenty, vsechny mozne „socialni vydaje“,
  takze Sobotka v pristich volbach muze rikat „no vidite ja se snazil ale to ta STBacka svine Babis mi to zakazal“, a Sobotka bude u lizu zas, a Babis utre hubu, a bude furt spatnej.

 • Já mám takový pocit, že již dlouhhodobě se historie vykládá tak, že dnešní 15ti letí si myslí, že ve válce umřelo 6 milionů Židů (jako jediných) a přišli nás osvobodit Američani. To je asi záměr, jinak to nevidím. Pro mně je to diškriminácia, protože by měli vždy uvádět, kolik tisíců a milionů bylo dalších lidských obětí z celého světa položeno na oltář nezměrné lidské chamtivosti, touze po moci, bezohlednosti. Kdopak z toho těžil? Odpovězte si sami, ti co znají trochu více to již ví, vy ostatní neposlouchejte ČT a rádio a začněte trochu studovat

 • V jediném se autor mýlí: Sobotka vydrží celé funkční období. Je to tím, že je poslušný, beze zbytku plní přání skutečného vládce. Nikdy se mu nepostaví. Babiš zatím nechce odpovědnost v podobě premierského křesla. To si „vezme“ až po volbách, ve kterých všechno špatné svede na ČSSD. Sobotka sedí v křesle a modlí se za každé nové ráno ve funkci. Nikdy nepracoval a pracovat nebude. Je to jen politický had. který ČSSD pošle na smetiště dějin.

 • Pane Vyvadile, naprosto s vámi souhlasím. Je to o lidských charakterem, bohužel z větší části padlých a pokřivených. Je to pořád jedna a ta samá pakáž a jenom využívají vše co se zrovna v tu chvíli dá. Hnus, stydím se za tenhle stav, a přesto věřím ve vítězství zdravého rozumu.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*