Oregon nařídil nošení roušek, ale pouze pro bílé lidi

Oregon nařídil nošení roušek, ale pouze pro bílé lidi

Kraj v Oregonu se dostal pod palbu kritiky poté, co nařídil nošení roušek, ale z této povinnosti osvobodil lidi černé pleti s odkazem na obavy z „rasového profilování“.

Kraj Lincoln County vydal nařízení, že je pro každého povinné nosit pokrývku obličeje, kde není možné sociální distancování.Deník The New York Post však uvádí, že „lidé barevné pleti se novým pravidlem nemusejí řídit, pokud mají kvůli nošení roušek „zvýšené obavy z rasového profilování a obtěžování,“ uvedli úředníci.

Směrnice kraje stanoví, že „osoby se zdravotním postižením, které jsou vyloučeny nebo jsou omezovány nošením obličejové pokrývky,“ jsou osvobozeny. Směrnice rovněž uvádí, že jsou osvobozeny „děti do 12 let“, a nakonec „lidé barevné pleti, kteří mají zvýšené obavy z rasového profilování a obtěžování v důsledku nošení obličejových pokrývek na veřejnosti“.

„Nikdo nesmí zastrašovat nebo obtěžovat lidi, kteří nedodržují tento zákon,“ uvádí zdravotničtí činitelé.

Tento krok se jeví jako pokus uspokojit aktivisty, kteří si stěžují, že nošení obličejových pokrývek je kvůli jejich barvy pleti více ohrožuje.

„Pro mnoho černochů je rozhodnutí, zda nosit šátek na veřejnosti, aby ochránili sebe i ostatní před kontrakcí s koronavirem, ztracená situace, která může mít za následek život ohrožující důsledky,“ řekla ředitelka programu ACLU Racial Justice ReNika Moore v komentářích pro CNN.

Tuto otázku také řešil americký generální chirurg Dr. Jerome Adams, který prohlásil: „Chápu obavy, které by společenství lidí barevné pleti mělo mít kvůli rasovému profilování, a pracuji s NAACP, NMA a dalšími organizacemi zastupujícími lidi barevné plati abychom zajistili, že COVID-19 nebo naše reakce na něj nebude nepřiměřená.“
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*