Orbán nazval migranty invazní muslimskou  silou

Orbán nazval migranty invazní muslimskou silou

Německo vždy vítalo migranty, zatímco Maďarsko ne, řekl maďarský předseda vlády Viktor Orbán v rozhovoru pro německý deník Bild zveřejněný v pondělí. Maďarsko dělá svůj podíl tím, že chrání schengenskou hranici EU, uvedl.

Orbán uvedl, že nevidí ty, kteří se snaží proniknout do Evropské unie jako muslimské uprchlíky, ale jako „invazní muslimské síly“, ekonomické migranty, kteří hledají lepší život. Oni přešli přes čtyři bezpečné země na cestě do EU, „které nejsou tak bohaté jako Německo,“ ale jsou bezpečně a nemusí zde utíkat, aby přežili,“ uvedl.

Ti, kteří přišli na hranici Maďarska v roce 2015, vstoupili do země nelegálně. „Nebyla to uprchlická vlna, ale invaze,“ uvedl Orbán.

„Nikdy jsem nepochopil, jak Německo, které je pro nás příkladem disciplíny a právního státu, mohlo oslavovat masový nelegální vstup, anarchii a chaos, jako něco dobrého,“ uvedl Orbán.

Politicky je problém migrace problémem Evropské unie. Sociologicky je to německý problém, uvedl Orbán. Všichni migranti míří do Německa, protože „chtějí žít německý život,“ trvá na svém.Maďarští občané migraci nechtějí.

„Podle mého názoru není možné, aby vláda odmítla vůli lidu v tak zásadní otázce. Jedná se o otázku suverenity a kulturní identity. Musíme si zachovat výsadu rozhodnout, kdo má žít na maďarské půdě.“

Velké množství muslimských přistěhovalců povede ke vzniku paralelních společností. Multikulturalismus je iluze, muslimská a křesťanská společnost se nikdy nespojí, uvedl.

„My (Maďarsko) to nechceme. A nechceme, aby nás někdo nutil,“ dodal Orbán.

Pokud jde o skutečnost, že Maďarsko odmítá vyhovět rozsudku Evropského soudního dvora (ESD), který nařídil přijmout 1 300 žadatelů o azyl, Orbán uvedl, že rozhodnutí se týká nařízení EU, které skončilo v průběhu procesu. Jinak by rozhodnutí přijal. „Dodržujeme zásady právního státu,“ uvedl.

Řešením problému není distribuce nelegálních migrantů po celé EU, ale pomoc tam, kde vznikají problémy, uvedl.

„EU je úžasný projekt, jehož jsme rádi součástí a v němž zůstaneme členem,“ uvedl Orbán.

Při otázce na celostátní billboardovou kampaň proti americkému miliardáři Georgi Sorosovi Orbán odpověděl, že „Soros, který nahromadil své bohatství z kasinového kapitalismu a který se považuje za vůdce státu bez státu, také vede kampaň proti maďarské vládě.“

„Tato otevřená debata není nic, ne-li důkazem svobody tisku,“ řekl Orbán a dodal, že Soros financuje 60 nevládních organizací, které podporují migraci do Evropy.

„Ale teď se jedná o národní bezpečnost, nikoli o svobodu mínění a my musíme podniknout kroky,“ řekl Orbán deníku.

 

(Hungaryjournal/ svobodnenoviny.eu Maďarský premiér Viktor Orbán  Foto: AP)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Orbán nazval migranty invazní muslimskou silou

  • Orban je tezka vaha, je duchovnim vudcem Vysegradske ctyrky. Patri mu nas za to obdiv i nase ucta. Bojuje i za nas, aby nas nezaplavily hordy ekonomickych parazitu a najezdniku z jihu, stavi ploty a bojuje s EU i za nas. EU dlouho nechtela hranici Schengenu chranit a plot v Madarsku stale odsuzovala. I dnes chce i nas zaplavit migranty, ktere vpustila do zemi, ktere ovladaji loutky Bruselu a USA.

    Madari byli odjakziva neduverivi a nedutklivi k mocipanum. Rebelovali vzdy prvni. Vzpomenme na samostatnost a rovnopravnost, kterou si na rozdil od Cechu a Moravanu v ramci c. und k. Monarchie Österreich-Ungarn na Habsburkach vymohli. Nezapomenme ani na rok 1956, kdy jako druzi po DDR 1953 zahajili povstani proti komunisticke totalite a bojovali jako civiliste i proti invazni armade CCCP.
    Nasim cilem musi byt tuto spolupraci uvnitr V4 rozvijet a stanovit spolecne cile, ktere chceme dosahnout. Bude-li EU trvat na kvotach, nezbyde nam, nez EU opustit. Upozornuji, ze i kdbychom v EU zustali, mohou se Muslimove po ziskani obcanstvi EU i u nas zacit usazovat. A to prece my nechceme a tudiz, je treba uz ted jednat, tj. vystoupit. Dejte svuj hlas pouze stranam ktere mysli dopredu a chteji z EU vystoupit. Neverte tomu, ze se nam bude darit hure, bude zalezet jenom na nas a budeme svobodni. Zadna mocnost nam nebude diktovat s kym smime a nesmime obchodovat a se pratelsky jako rovny s rovnym stykat!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*