Orbán: Maďarsko a Itálie dokázaly, že nelegální masová migrace může být zastavena

Orbán: Maďarsko a Itálie dokázaly, že nelegální masová migrace může být zastavena

Úsilí Maďarska a Itálie chránit evropské hranice v posledních třech letech „prokázalo, že není pravda, že migraci nelze zastavit,“ prohlásil maďarský premiér Viktor Orbán.          

Po návštěvě italského místopředsedy vlády Mattea Salviniho na konci minulého týdne, premiér Orbán řekl posluchačům rádia Kossuth Radio, že „zastavením migrace na moři Matteo Salvini vrazil hřebík do rakve pro-migračním politikům, k čemu jsme také my (Maďarsko) přispěli zastavením migrace na souši.“Podle údajů Mezinárodní organizace OSN pro migraci, příjezdy migrantů po Středozemním moři klesly z 118 914 za celý rok 2017 na 23 126 za rok 2018 – což představuje obrovský 80% pokles nelegální masové migrace.

Itálie se stala aktivním bodem pro příchody nelegálních migrantů od doby, kdy Evropská unie uzavřela dohodu s Tureckem k zastavení toku migrantů ze Středního východu na kontinent, přičemž Řecko během celého roku 2015, kdy začala migrační krize, přijalo 853 650 migrantů.

Po této dohodě, Itálie zažila nejvyšší počet nelegálních přistání během krize v celkové výši 181 436 migrantů v roce 2016, což vzrostlo z 153 842 z roku 2015, zatímco země byla pod premiérem Matteem Renzim, který tento tok nedokázal (nebo nechtěl) zastavit.

Před italskými všeobecnými volbami v roce 2018 se vůdce populisticko-pravicové strany Liga Matteo Salvini zavázal zastavit nelegální migraci a lodě nevládních organizací, který byly obviněny z poskytování taxi služby tím, že převážejí migranty z pobřeží severní Afriky do Itálie, na Maltu a do Španělska – a méně než za rok v roli ministra vnitra, jeho politika úspěšně vedla k poklesu nelegálních příjezdů.

Podobně Maďarsko, kdysi tranzitní země podél balkánské cesty pro migranty, kteří cestují dále do bohatší, severní Evropy, po dvou letech poté, co premiér Orbán uzavřel hranice se Srbskem, klesl jejich příliv o více než 99 procent. Oplocení a další pohraniční hlídky snížily příchody migrantů z 391 000 v roce 2015 na 18 236 v roce 2016 na pouhých 1 184 v roce 2017, podle statistik maďarské vlády.

Pan Salvini navštívil ve čtvrtek během své cesty do Maďarska „stěnu proti migrantům“ pana Orbána, přičemž italská zpravodajská služba ANSA citovala vůdce strany Liga, že: „Do Itálie, Maďarska a Evropy můžete vstoupit pouze v případě, že máte povolení.“

Evropská unie však tvrdí, že masovou migraci nelze zastavit a že ji musíme přijmout jako „novou normu“, přičemž v prosinci 2017 evropský komisař pro migraci Dimitris Avramopoulos napsal: „Je čas čelit pravdě. Nemůžeme a nikdy nebudeme schopni zastavit migraci. “

Navzdory tomu, že Itálie a Maďarsko prokazují, že návrat plavidel nevládních organizací umožňujících nelegální masovou migraci a budování silných zdí a plotů funguje, EU a Německo tvrdí, že blok potřebuje společnou azylovou politiku, která by reagovala na vlny migrantů ze třetích zemí, kteří musí být vpuštěni a rozděleni mezi všechny členy.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*