Okamurův návrh by zřejmě potěšil živnostníky

Okamurův návrh by zřejmě potěšil živnostníky

 Ve čtvrtek 3. prosince 2015 se v Brně uskutečnilo setkání Tomio Okamury s veřejností.Zajímavou myšlenkou je zrušení daňové povinnosti pro živnostníky, u kterých nedošlo k proplacení faktur za jejich zboží nebo provedenou práci.

Tomio Okamura se na setkání v Brně zmínil o tom, že je nutné zrušit daňovou povinnost pro živnostníky, kteří musejí odvádět daně i v případech, že nedostanou proplaceny své faktury od dlužníků. Mnohým drobným podnikatelům se tak nakonec stává, že jim vedle nezaplacené pohledávky vzniká nutnost zaplatit daňový odvod státu.

Zkrátka živnostníci, kteří se nacházejí v druhotné platební neschopnosti kvůli nezaplaceným fakturám ze strany dlužníků posléze musejí odvádět daňové odvody. Obchodníci a řemeslníci jsou proto nuceni odvádět daně i za faktury, které třeba nikdy nedostanou zaplaceny.

Tomio Okamura Foto: Petr Horník, Právo
Tomio Okamura Foto: Petr Horník, Právo

Možná právě v takových případech bude stát nucen hlídat vymahatelnost práva v oblasti podnikatelské a řemeslné činnosti. V současnosti totiž stát vůbec nezajímá, jestli se soudu podaří uplatnit vymahatelnost práva ve prospěch věřitelů. Toto opatření by donutilo náš stát a justici, aby dlužníci (v tomto případě hlavně odběratelé) plnili své povinnosti a řádně platili faktury.

Můžeme jen doufat, že tento nápad budou ochotny zrealizovat i jiné politické strany.

Dovolím si proto vypůjčit heslo: „SPD si za koblihy nekoupíte!!!“

 

 

Bc. Pavel Herman

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*