Oficiální web ve Švédsku reklamuje bezplatnou zdravotní péči pro ilegály

Oficiální web ve Švédsku reklamuje bezplatnou zdravotní péči pro ilegály

Členové opozice ve švédské vládě kritizovali web Sweden.se poté, co zveřejnil informace o tom, jak nelegální přistěhovalci mohou dostávat státní zdravotní péči a dávky pro děti.Švédský institut provozuje webovou stránku, která obsahuje informace v angličtině, arabštině, čínštině a ruštině. Propaguje programy sociálního zabezpečení pro nelegální osoby, včetně grantů na to mít nejméně šest dětí a jak je zdravotní péče v zemi téměř bezplatná, informuje portál Kristianstadsbladet.

Šéf Umírněné strany Ulf Kristersson vyjádřil kritiku proti obsahu webu. Kristersson uvedl: „Je to naprosto nesmyslné. Pokud lidem výslovně říkáte, že mohou mít spoustu peněz, pokud budou mít mnoho dětí, nebo jaké výhody získají, pokud zůstanou v zemi nelegálně, pak vysíláte špatné signály o tom, jaké by mělo Švédsko být a za co by měla vláda převzít odpovědnost.“

Manažer Švédského institutu obsah zdůvodnil slovy: „Snažíme se lidem říci, že Švédsko je země sociální, nemám problém s tím se odhlásit. Máme systém, který vzbudí zájem.“

Ministryně zahraničí Anna Hallbergová ze Sociálních demokratů obsah neodsoudila přímo, ale uvedla, že připraví schůzku s institutem, aby ustanovila základ textu.

Zatímco Švédsko se může pochlubit četnými velkorysými sociálními programy, masová migrace od vrcholu migrační krize v roce 2015 vedla také k tomu, že mnoho obcí čelí finanční krizi kvůli tlaku financování sociálních programů pro migranty, kteří nejsou zapojeni do trhu práce.

V srpnu obec Bengtsfors zašla tak daleko, že uvedla, že riskuje bankrot, pokud na pokrytí nákladů místní vlády nepřijde žádná hotovost od národní vlády.

Hlavním problémem pro mnoho místních samospráv je velmi vysoká míra nezaměstnanosti cizinců ve Švédsku, která podle údajů zveřejněných v loňském roce dosáhla téměř 20 procent.

Navzdory tomu někteří ve Švédsku nadále požadují další masovou migraci a trvají na tom, že švédská ekonomika na ní závisí.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*