Od koho se učí EU a s kým spolupracuje v boji proti drogám? Budete se divit!

Od koho se učí EU a s kým spolupracuje v boji proti drogám? Budete se divit!

Různé státy pomalu a po částech zmírňují své protidrogové zákony. Objevují se stále nové a nové drogy. Světový názor na narkotika se pomalu mění. Myslíte si, že něco zásadního se děje? Ano, protidrogová komanda států Evropské unie přiznávají, že se pomalu „skamarádily“ s mafiemi, které z drog žijí! „Je to pro nás snadnější se domluvit a pár feťáků prostě obětovat,“ nechal se slyšet důstojník protidrogového komanda z Itálie ve vlivných římských novinách!

Kdo před dvaceti lety tvrdil, že ilegalita mnoha drog je prakticky neudržitelná, byl považován za blázna a anarchistu. Tento názor ale sdílí stále více a více lidí včetně mnohých státníků, vědců a politiků. Co tak najednou?

Prvním důvodem je fakt, že v době internetu a obrovských továren na cokoli není těžké ilegalní drogy nahradit. Lidé si tak místo relativně bezpečného konopí koupí „hnojivo na bonsaje” (pro “větší a silnější bonsaje”), jehož pravé složení, míra bezpečnosti a často i správný způsob aplikace jsou jim neznámé. Za tu legalitu a jednoduchou koupi to stojí. Pokud se podaří přidat na seznam ilegalních substancí deset nově vytvořených látek, vznikne dvacet nových. To vše proto, aby těch pár základních drog mohlo zůstat ilegalní.

Mnoho lidí, které “zabily drogy” nepatří mezi narkomany, pouze se připletli do přestřelky drogových gangů, které prosperují proto, že drogy jsou ilegalní a ke konzumentům musí být pašovány. Tito lidé v podstatě umírají, aby drogy mohly být ilegalní.

Mnoho restrikcí a zákazů ohledně drog prostě nedává policistům – úředníkům z EU smysl. Marihuana je bezpečnější než alkohol, lidé jsou pod jejím vlivem méně agresivní, závislost se (v porovnání s alkoholem) v podstatě netvoří, zdravotní důsledky jsou méně vážné. Smíříme se tedy s tím, že je nutné svůj pohled na téma drogy přehodnotit a přizpůsobit dnešní době. Smířit se s tím, že část obyvatel této planety prostě drogy brát hodlá a bude. Vzpomeňme si ostatně, jak to dopadlo s prohibicí v Americe…Nebo bychom měli boj s drogami a návykovými látkami začít brát vážně? Pak ovšem přebudujme celou protidrogovou koncepci a neřiďme se liberálními předpisy z Bruselu!
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

4 Komentáře “Od koho se učí EU a s kým spolupracuje v boji proti drogám? Budete se divit!

  • Drogy jsou po prodeji zbraní a prostituci nejvýnosnější bysnys na světě. Když budou drogy zakázaný, bude po nich naopak velká poptávka, vyšší ceny a také vyšší zisky. Proto nemuže být droga legalizovaná, nebot by různé vládní i nevládní mafie neměli s toho žádný zisky!!!!

  • boj proti drogam je stejne ucinny asi jako boj proti terorismu nejdrive vytvorite problem pak ho resite

  • V čem je hlavní problém konopí? V tom, že by mohlo do určité míry nahradit léky a lidi by se mohli léčit sami a nemuseli by kupovat mnohé léky. To je ale velmi nevhodné pro farmacii, proto je tráva ilegální, jiný důvod není.
    Ostatně historicky největší kšeftař s drogama je UK s jejími opiovými kšefty. Kdyby to teď bylo pro změnu USA nedivil bych se ani trochu.

  • Obchod se zbraněmi, drogami a lidmi je hlavní zdroj příjmů elit, které rozhodují o našich životech. Formálně s nelegálním obchodem bojují. Boj však využívají jen k likvidaci neposlušných či nežádoucí konkurence.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*