Očkovaní lidé se v Singapuru podílejí na 75% infekcí koronavirem

Očkovaní lidé se v Singapuru podílejí na 75% infekcí koronavirem

Očkovaní jedinci se v posledních čtyřech týdnech podíleli na třech čtvrtinách singapurských infekcí wuhanským koronavirem (COVID-19), což vrhlo světlo na vakcinační program v zemi, informuje agentura Reuters.

Singapur, který distribuuje vakcíny Pfizer a Moderna, už očkoval téměř 75 procent ze svých 5,7 milionu lidí – což je druhá nejvyšší míra na světě. Polovina obyvatel země je plně očkována.

Z 1 096 lokálně přenosných infekcí Singapuru v posledních 28 dnech bylo podle údajů poskytnutých vládou 484 nebo asi 44 procent u plně očkovaných osob, zatímco 30 procent bylo částečně očkovaných a něco přes 25 procent u neočkovaných jedinců.Údaje také ukázaly, že infekce v posledních 14 dnech mezi očkovanými osobami staršími než 61 let dosahovaly přibližně 88 procent, což je více než 70 procent u mladší skupiny.

Linfa Wang, profesor na lékařské fakultě Duke-NUS, řekl, že u starších lidí byla prokázána slabší imunitní reakce po očkování.

V Izraeli, který má také vysokou proočkovanost, byla zhruba polovina ze 46 pacientů hospitalizovaných v těžkém stavu do začátku července očkována a většina pocházela z rizikových skupin.

Senátor Ron Johnson Brough oznámil mnohem vyšší číslo: Data z Izraele ukazují 84% nových případů COVID jsou očkované osoby.

Singapur zakázal stolování v restauracích, shromáždění více než dvou lidí

Od čtvrtka Singapur zakázal stolování v restauracích a shromáždění více než dvou lidí, protože se země vrátila k fázi 2, známé také jako zvýšená pohotovost.

Podniky s domácí i venkovní stravou a nápoji, včetně jesenických středisek a stravovacích kurtů, budou moci nabízet možnost převzetí a dodání pouze v tomto období. Omezení potrvají do 18. srpna. Pouhých 10 dní před začátkem omezení povolila vláda obyvatelům večeřet ve skupinách po pěti.

Tamní ministerstvo zdravotnictví (MOH) v tiskové zprávě uvedlo, že lidé by měli nadále omezovat celkový počet společenských setkání na nejvýše dvě denně. Každá domácnost může také přijmout pouze dva odlišné návštěvníky za den. To se nevztahuje na vnoučata, o která se denně starají jejich prarodiče.

Práce z domova zůstane na pracovištích standardem a nebudou povolena společenská setkání na pracovišti. Zaměstnavatelé by měli pokračovat v rozvrhování doby nástupu zaměstnanců, kteří se potřebují vrátit na pracoviště a zavést pružnou pracovní dobu.

Nejsou povoleny ani náročné kurzy cvičení v interiéru. Zakázány jsou i další činnosti, které vyžadují, aby byly sundány roušky– včetně personalizovaných služeb, jako jsou kosmetika, sauny a maskérské služby, zpěv a hra na dechové nástroje.

MOH uvedlo, že tato omezení se nebudou vztahovat na lékařské a zubní konzultace, ale nelékařské obličejové ošetření nebude z těchto omezení vyňato.

Každodenní počty nových případů v Singapuru jsou jen zlomkem těch, které se hlásí jinde v jihovýchodní Asii, ale zpřísnění opatření jen několik dní po jejich zmírnění je pro asijské obchodní centrum, které touží po odklonu od pandemie, překážkou.

Země má sice jednu z nejnižších úmrtností na světě v důsledku pandemie koronaviru, ale její obyvatelé nebyli ušetřeni jízdy na horské dráze, kdy se pokaždé, když vypukne epidemie, znovu a znovu omezují společenské shromažďování.

„Musíme provést toto preventivní zpřísnění, abychom mohli snížit naši celkovou aktivitu a zpomalit přenos,“ řekl Lawrence Wong, spolupředseda pracovní skupiny pro koronavirus v zemi.

„Cílem je získat čas, abychom mohli očkovat více lidí, zejména seniorů.“

Wong řekl, že přísnější omezení budou přezkoumána za dva týdny a pracovní skupina rozhodne, zda v té době aktualizovat opatření na základě situace COVID-19. Jakmile se situace stabilizuje, Singapur bude mít pro očkované mírnější opatření, uvedl Wong.

Singapur razantně spustil testování po shlucích infekcí, které zahrnují karaoke společenské akce, nechvalně známé tím, že usnadňují prostituci a hazard. Dočasně jim bylo povoleno působit jako restaurace.

Země celkově ohlásila více než 63 000 případů nákazy koronavirem, z nichž převážná část souvisí s loňským výskytem v ubytovnách migrujících pracovníků.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Očkovaní lidé se v Singapuru podílejí na 75% infekcí koronavirem

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*