Obama zrušil opatření v zákoně,které bránilo americké vládě zásobovat zbraněmi teroristy z Al-Káidy.

Obama zrušil opatření v zákoně,které bránilo americké vládě zásobovat zbraněmi teroristy z Al-Káidy.

1

Americký prezident Barack Obama pomohl k urychlení dodávak zbraní pro Al-Káidu v ten samý den,který požadoval důkladnější kontrolu zbraní v souvislosti se střelbou v budově námořnictva ve Washingtonu.
Obama zrušil opatření v zákoně,které bylo speciálně navržené,aby zabránilo americké vládě zásobovat zbraněmi teroristy z Al-Káidy,píše Washington Examiner.Obama v pondělí využil svoji pravomoc,kterou má v souvislosti s aktem o vývozu zbraní
a zrušil zákazy v sekcích 40 a 40A,které se týkají těchto transakcí.

Prezident se tedy již nebude muset při zásobování islamských extremistů v Sýrii spoléhat na CIA.
Teď tedy transance může provádět otevřeně,v souladu se zákonem.V ten stejný den ale Obama uvedl,že navrhne taková opatření,které budou sloužit k širší kontrole zbraní na domácí půdě.
Tiskový mluvčí Bílého Domu Jay Carney po střelbě v budově vojenského námořnictva uvedl,že se začíná s implementací návrhů,které jsou součástí prezidentova plánu na redukci ozbrojeného násilí.Podle něj jen Obama pokračuje v podpoře návrhu,který přednesl kongres.
V souvislosti se střelbou se vyjádřila i kalifornská senátorka Diana Feinstein,která se ptala,kdy podobné tragédie konečně skončí a napomenula kongres,který by měl na sebe převzít odpovědnost a pokračovat v diskuzi ohledně ozbrojeného násilí v zemi.
Navzdory jejímu postoji Feinstein schvaluje Obamův plán útoku v Sýrii,který by postavil americkou armádu na stranu rebelů z Al-Káidy,kteří zatím masakrují syrské občany mačetami.
Obamovi se nelíbí,že rebelové jsou vyzbrojeni jen noži(dle jeho nesmyslného tvrzení pozn. redakce) a tak se připravuje je dozbrojit automatickými zbraněmi,přičemž tyto stejné zbraně má v plánu vzít vlastním občanům.

Federální agentury už začali s vyprázdňováním zbrojních zásob na americkém trhu,čímž se snaží vyšachovat ze hry soukromé majitelé zbraní.
Oddělení americké obrany naposled nakoupilo milióny nábojů konkrétně sovětské munice a taky asi 600 000 zásobníků typu AK-47,které jsou určené právě pro tuto munici.
Tyto náboje se v americe běžně užívají u soukromých vlastníků,ale ne u americké armády.Běžně však používá Al-Káida a jiné teroristické skupiny po celém světě.
Obama tak doslova odzbrojuje vlastní lid,aby mohl vyzbrojit extrémisty z Al-Káidy.

zdroj : infowars.com

překlad : svobodnénoviny.eu

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*