Obama-zloděj křičí, chyťte zloděje; Rusové prý zabíjejí civilisty, USA je vraždí doopravdy

Obama-zloděj křičí, chyťte zloděje; Rusové prý zabíjejí civilisty, USA je vraždí doopravdy

Úspěch boje USA a jejich spojenců proti teroristické frontě Islámský stát v Iráku a Sýrii závisí na spolupráci s vládami Ruska a USA, které však křičí, jak jsou ruskou účastí v Sýrii znepokojeni. Bombardují skupiny vycvičené CIA.

Uvádějí jako argumenty bombardování protiasadovské umírněné opozice, která však vede boj na straně teroristů islámského státu. Ovšem, jsou to skupiny vycvičené CIA. A při ruských útocích mezi nimi údajně zahynula též spousta civilistů. Drzost; přitom USA bombardují ještě dnes v Afghánistánu civilní cíle. Při nedávném bombardování nemocnice charitativní organizace Lékaři bez hranic (MSF) v severo-afghánském městě Kunduz přišlo o život přes dvacet jejich zaměstnanců. Dalších několik desítek je v kritickém stavu, resp. se pohřešuje, informují světové agentury. Mluvčí NATO Brian Tribus připustil, že nemocnice se mohla neúmyslně stát terčem útoku amerického letectva. Boje kolem Kunduzu trvají šest dní.

Podle Lékařů bez hranic bombardování jejich nemocnice v afgánském Kundúzu, které má už přes dvacet obětí, pokračovalo ještě 30 minut poté, kdy byli zástupci NATO, americké a afghánské armády v Kábulu a Washingtonu poprvé upozorněni na to, co se děje, uvedli Lékaři bez hranic.. Tvrdí, že všechny válčící strany o přesné GPS lokaci nemocnice v Kundúzu věděly. Na místo měl v sobotu dorazit i český lékař, ten však nakonec neodcestoval. Nemocnice Lékařů bez hranic v Kundúzu byla opakovaně terčem leteckých útoků od 2:08 do 3:15 místního času v přibližně patnáctiminutových intervalech.

Hlavní budova nemocnice, ve které se nacházela jednotka intenzivní péče, pohotovost a oddělení fyzioterapie, byla opakovaně a velice přesně zasažena během každého z útoků, zatímco okolní budovy zůstaly téměř netknuty, uvedla organizace na svých webových stránkách. Lékaři bez hranic ujišťují, že všechny válčící strany, včetně Kábulu i Washingtonu, byly jasně informovány o přesném umístění zařízení – nemocnice i budovy personálu… A Obama se omluvil… A kdy se omluví za další masakry? Za poslední čtyři roky se v Afghánistánu, chráněném Američany, odehrálo přes šest desítek atentátů, které zabily explozemi bomb stovky osob, přičemž ale zcela “vybouchl” důvod, proč zde “obranné” síly US Army a NATO byly. Dle čísel OSN bylo v Afghánistánu zabito za toto období až devět tisíc civilistů. Síly NATO jich mají na svědomí asi dva a půl tisíce.

„Nálety na domy civilistů jsou od této chvíle zakázány,“ řekl Karzáí už v roce 2011. „Bude-li (NATO) v bombardování pokračovat (…), nebudou jeho jednotky nadále považovány za bojovníky proti terorismu, ale za okupační sílu,“ doplnil. Karzáí výstupem reagoval na incident, při kterém právě vrtulníky NATO zabily ve vesnici Sera Kala v jižní části země 14 civilistů včetně deseti (dle některých zdrojů dvanácti) dětí. NATO se za událost omluvilo s tím, že se v příslušné lokalitě skrývali bojovníci hnutí Tálibán. Jen o dva dny dříve přitom alianční letouny omylem usmrtily 20 afghánských policistů a 18 dalších lidí. Rozchod ve zlém…?http://uk.reuters.com/article/2011/05/31/uk-afghanistan-karzai-idUKTRE74U0WH20110531

Pokrytectví Spojených států, jež nechtějí Rusy v Sýrii. Britský novinář Peter Oborne z The Daily Telegraph potvrzuje, že nedávno USA a Británie zvýšily tajnou spolupráci s „Al-Kájdou“ ve společném boji proti syrské vládě. Ve svém článku „Syrská krize nás tlačí k nečekaným spojencům“ Oborne zdůraznil, že útoky, které se konaly v Damašku před Novým rokem, jsou typické pro „Al-Kájdu“ a velmi podobné těm, které tato teroristická organizace dříve spáchala v Iráku. Podle britského novináře radikálové z „Al-Kájdy,“ přijeli do Sýrie z Libye přes turecký „koridor“. Jak se vyjádřil pro americké noviny The New York Times (24. 7. 2012) jeden z bojovníků teroristické organizace Al Kájda, žijící v Iráku: „Máme praxi v boji proti Američanům a nyní také máme zkušenost se syrskou revolucí. Naše velká naděje je ustavit muslimský syrsko-iracký stát, který bude společným domem pro všechny muslimy a potom vyhlásíme válku Íránu a Izraeli a osvobodíme Palestinu.“

islamiste-v-malijskem-timbuktu

Duchovní extremista Omar Al-Bakri, v současné době pobývající v Libanonu, přiznal v rozhovoru pro britský Daily Telegraph, že členové „Al Kájdy“ s podporou hnutí „Al Mustaqbal“ v čele s Saad al-Harírí, již infiltrovali syrské území z Libanonu. Na tiskové konferenci v Bagdádu irácký ministr zahraničí Hoshyar Zibarí potvrdil pravdivost informací o tom, že radikálové z „Al-Kájdy“ pronikli do Sýrie k páchání teroristických činů a pašování zbraní zpět přes iráckou hranici. Britský list The Guardian nedávno publikoval článek s názvem „Vojenský zásah v Sýrii bude mít katastrofální důsledky pro syrský lid“. Autor Sami Ramadani také poukazuje na vytvořené americké spojenectví s „Al-Kájdou“. USA a Turecko se za ropné peníze z Kataru a Saúdské Arábie aktivně podílejí na destabilizaci situace v Sýrii. Zatímco Hillary Clintonová vyzývá mezinárodní společenství k potřebě vojenského zásahu v Sýrii, CIA opět po vzoru Afghánistánu aktivně podporuje a připravuje bojovníky Al-Kájdy.

USA a jejich spojenci v NATO verbovaly vůdce teroristických organizací společně se zločinci z celého světa jako žoldáky a pak je cvičili ve speciálních táborech na tureckém a libanonském území. Člen pozorovatelské mise Ligy arabských států a agent irácké rozvědky se během svého pobytu v Homsu velmi divil přítomnosti pákistánských, iráckých a afghánských žoldáků v zemi, když v některých  z nich rozpoznal své věznitele v iráckém vězení Abu Ghraib nedaleko Bagdádu. Je důležité poznamenat, že po osvobození Homs syrská vláda zajala více než sto žoldáků z arabských a dalších zemí, včetně velkého počtu francouzských legionářů.

ukrajina syrie libye

A dnes už je to jasné úplně; Spojené státy, Francie, Turecko, Saúdská Arábie, Katar a Liga arabských zemí již přes čtyři roky vedou v zastoupení ozbrojených třinácti islamistických skupin válku proti syrskému státu. Západ neměl, nemá a nebude mít zájem na demokratizaci Sýrie, ale na její destabilizaci, která má dle libyjského scénáře přerůst v její zničení. Aktivní vojenská podpora tzv. syrských rebelů je totiž hrubým porušením mezinárodního práva. Boží mlýny melou pomalu, ale jistě. Poněkud se to protisyrské koalici a jejím americkým přívržencům zvrtlo. Přes tucet islamistických povstaleckých skupin v Sýrii oznámilo, že neuznává jako autoritu Národní koalici sil revoluce a syrské opozice. Zároveň islamisté vyzvali opozici, aby se sjednotila pod právem šaríe, jež by se mělo stát jediným zdrojem legislativy. A na scéně tak byly opět USA kritizované syrské chemické zbraně.

husajn 2

Hlavice a granáty Hlavice a granáty

Přitom samy USA vlastní přes tři tisíce tun chemických látek, což je trojnásobné množství, než jaké tvoří chemický arzenál Sýrie. Američané se jich údajně již třicet let snaží “zbavit”, avšak marně; „ničí“ je a pořád nejsou u konce. Likvidace je prý komplikovaná a nákladná. Sýrie předpokládá, že by ty jejich jedy šly zničit za rok, ale za cenu jedné miliardy dolarů. Holt, americký zloděj křičí, chyťte zloděje… Pokrytectví nevídané: Když před plánovaným útokem na Sýrii hovořil Kerry o odpovědnosti syrské vlády za údajný chemický útok, použil jako kdysi generál Powell falešné fotografie. Americký ministr zahraničí ukazoval jako důkaz chemického útoku tuto fotografii:

syrie

Tento děsivý snímek však nepochází ze Sýrie roku 2013, ale z iráckého města Al Musajjib z 27. května 2003. Jejím autorem je fotograf Marco di Lauro, který veřejně vyjádřil rozhořčení nad zneužitím své fotografie. Stejný lživý trik, jako když USA představily v devadesátiminutové multimediální prezentaci důkazy proti  Iráku.

Americký prezident v řečnicky zdatných projevech zprvu sliboval, že diktátor Bašár Asad musí „jít“, myšleno do háje, a že se USA postarají o „postupnou likvidaci a zničení“ hrdlořezů z Islámského státu. Nic takového naštěstí nebude, dnes si diktuje v Sýrii scénář Putin a připomíná Obamovi jeho afghánské fiasko.Pro britské BBC totiž tehdejší prezident Afghánistánu Karzáí řekl, že NATO a USA podle něj způsobily velké utrpení svými útoky porušujícími svrchovanost, ale bez žádané a potřebné stability. Zkrátka vojenské angažmá USA nepřineslo jeho zemi žádné zlepšení bezpečnostní situace, jen utrpení a promarněné lidské životy. Samy se pasovaly do role globálního policajta. Kam přišly, tam cesty za sebou zdobily mrtvolami. Afghánistán je vzorovým příkladem. V 80. letech byly v Afghánistánu poprvé, o dvacet roků poté podruhé.

basar asad islamsti bojovnici

Války Američanů vysávají jejich ekonomiku. Jen předloni loni stálo tažení v Afghánistánu americké daňové poplatníky 120 miliard dolarů. USA 7. října 2001 zahájily operaci Trvalá svoboda. Takže si vynásobme – 120 miliard krát dvanáct, plus mínus…Kdo s čím zachází, tím také schází. Další přísloví, co se Spojencům nevyplatilo. Bin Ládin byl napřed ve službách USA proti SSSR, pak se ale karta obrátila; vůdce a zakladatel Al-Kájdy vyhlásil Svatou válku Západu po vypuknutí bojů v Perském zálivu. Stál za útoky na New York a Washington z 11. září 2001. Při americké invazi do Afghánistánu unikl z obleženého jeskynního komplexu pákistánsko-amerického původu Tora Bora. Poslední léta se skrýval v Pákistánu. Zabilo ho americké komando v domě v pákistánském Abbottábádu. Jak se do lesa volá, tak se z nezvládnutelných afghánských hor ozývá…

ceska televize manipulace

Možná se nad míru zvedl adrenalín v majoru americké armády Nidalu Maliku Hasanovi, palestinského původu, když se dozvěděl, že v červenci 2002 zahynulo 48 civilistů a 117 dalších bylo zraněno na svatební oslavě v Afghánistánu, když na ně zaútočily letouny USA. Třeba i proto v listopadu 2009 na vojenské základně Fort Hood postřílel 13 vojáků, mezi nimiž byla i těhotná žena, a 32 dalších zranil. Neutíkal před policí, nezapíral, svou vinu přiznal. Před soudem v texaském Fort Hoodu opakovaně prohlásil, že jeho čin byl odvetou za nasazení amerických vojáků proti islamistům v Afghánistánu. Splnili mu jeho sen stát se mučedníkem; byl odsouzen k trestu smrti injekcí s prudkým jedem.

Není to tak dávno, kdy Tálibán sťal hlavy sedmnácti Afgháncům, kteří slavili a tančili dlouho do noci. Mezi mrtvými byly i dvě ženy. Mužům byly hlavy odděleny od těla, ženám byly gentlemansky „jen“ podříznuta hrdla. Lačnost po krvi je nepopiratelná. Temný primitivismus středověku? Omyl, psal se srpen 2012, počátek třetího tisíciletí naší skvělé civilizace. Talibánci sice mají na hlavách turbany, ale jinak jsou kovaní přes počítače, vědí co s AK-47 Kalašnikov nebo s M-16 a jejími kadencemi. Monstra bez lítosti, soucitu a pokory. Urputný fanatismus.

protesty pred osn

Protesty migrantů před OSN… Snímek Břetislav Olšer

Pět civilistů a čtyři afghánští policisté zemřeli zřejmě v červenci 2008 kvůli chybnému vzdušnému útoku v provincii Fatah. Mezinárodní koaliční jednotky, které zaútočily na konvoj afghánské armády a zahraničních vojáků, se mylně domnívaly, že se jedná o bojovníky povstaleckého hnutí Tálibán. V září 2012 zahynulo sedm afghánských žen a stejný počet jich byl zraněn v důsledku bombardování ve východní afghánské provincii Lagman, informovala agentura Pazhvak. Letci pokládali ženy, jež v noci sbíraly chrastí, za vzbouřence. Holt, třeba doplatili na fakt, že v USA nefunguje zdravotní reforma a oni nemohli k očnímu lékaři… Dosti černý humor…

Civilní oběti války v Afghánistánu se pohybují až ke 34 tisícům lidí. Jsou mezi nimi i oběti z 11. března 2012, kdy americký seržant Robert Bales brzy ráno postřílel ve vesnici afghánské civilisty včetně žen a dětí, jejich těla spálil a pokračoval ve vedlejší vsi. Za vraždu 16 civilistů však nedostal smrtící injekci, ale “jen” doživotí bez možnosti podmínečného propuštění. Temný primitivismus středověku? Omyl, píše se srpen 2012, počátek třetího tisíciletí naší skvělé civilizace. Talibánci sice mají na hlavách turbany, ale jinak jsou kovaní přes počítače, vědí co s AK-47 Kalašnikov nebo s M-16 a jejími kadencemi. Vraždí se jimi pořád.

Loni bylo do afghánské armády naverbováno přes 70 tisíc branců a dodáno odpovídající množství lehké vojenské techniky. V rozpočtu USA pro rok 2012 byla na tento účel vyčleněno 12,8 miliardy dolarů (217 miliard korun). Povstalci ale nabízejí rekrutům vyšší mzdu než Karzáího vláda. Dle BBC dostává branec Tálibánu za každý den boje 10 dolarů (170 korun), tedy až 310 USD měsíčně. Rekrut ANA bere přibližně poloviční žold. Pro Afghánce je stále tak výhodnější bojovat za Tálibán. Nedávno afghánský policejní velitel a jeho dvanáct nižších důstojníků zběhli k islamistickému hnutí Talibán.

Předtím otrávili sedm policistů, kteří je mohli vyzradit. Policisté přeběhli i se zbraněmi a vybavením, včetně vojenských vozidel. Přidali se k Talibánu a vzali s sebou terénní vozidla Humvee a Ranger, vysílačky a 20 zbraní. Holt, snadná infiltrace… Karzáí dokonce uvažuje o mírové smlouvě s Talibánem, nabídl mu další ústupek; vyzval jejich vůdce Mullu Umara, aby ukončil ozbrojený boj proti jeho vládě. Výměnou za to prý může kandidovat na prezidenta. Marnost nad marnost. V současné době jsou USA v důsledku válek v těžké hospodářské krizi a s největším státním dluhem ve své historii…

islamsky stat kanon

Ani po více než deseti letech války, která stála nejméně 450 miliard dolarů, přes 1,600 mrtvých a 15,000 vážně zraněných vojáků US Army, nedosáhly USA žádného ze svých strategických nebo politických cílů. Každý americký voják v Afghánistánu stojí ročně milion dolarů. CIA tam zaměstnává 80,000 žoldáků, náklady neznámé. USA utrácí neskutečných 20,2 miliard dolarů ročně jen za klimatizování ubytoven vojáků v Afghánistánu a Iráku. Bude další afghánsko-irácký Memorial the Wall..?

Nepomohl ani bin Ládin ve službách USA proti SSSR, ovšem mnozí budou tvrdit, že tomu tak nebylo. Řekněme to tedy jinak; Usáma prokazatelně bojoval proti Sovětům to nelze vyvrátit, stejně tak, jako boj proti Sovětům vedla CIA. Shrňme to a vyjde nám resumé; bin Ládin bojoval proti stejnému nepříteli jako CIA. A co čeká prezidenta Asada? Smrt jako afghánského Nadžibulláha? Nebo zlynčování jako libyjského prezidenta Kaddáfího či oběšení jako iráckého prezidenta Husajna…? A USA bombardujíc nemocnici lékařů bez hranic a RB OSN nic, žádná rezoluce, jak to s chutí činí v případě Izraele.

Izraelské způsoby jsou velmi sofistikované a trpělivé; říkají tomu “pinzetová metoda”, kdy odpálí pouze místo, kde je ukryt prokazatelný terorista tak, aby okolí bylo co nejméně poškozeno. Navíc užívají způsob ve válkách nevídaný; telefony či megafony a letáky upozorní obyvatele, aby vyklidili onu část, která má být ostřelována. Jsou jedinou armádou na světě, která před svým útokem na nepřítele tento svůj záměr dopředu oznámí.

golanske vysiny

Na Golanských výšinách… Snímek Břetislav Olšer

Izrael také nikdy během své existence nezaútočil na Pásmo Gazy bez vyprovokování raketami, sebevražednými atentáty, únosy svých vojáků či stavbami pašeráckých tunelů. Před útokem obyvatele domu varuje telefonátem, poté stíhačka zasáhne střechu menší „varovnou“ bombou. Po čtvrt hodině je dům srovnán se zemí. Je slyšet rozhovor mezi Palestincem z Pásma Gazy a izraelským vojákem, který varuje, že na nedalekou budovu armáda za pět minut zaútočí. „Dobrý den, mluvíte hebrejsky? Jste v pořádku?“ ptá se na záznamu izraelský voják. „Chystáme se udeřit na budovu, která se nachází blízko vás…“

Desetitisíce Izraelců pochovávaly ve městě Modiin tři zavražděné studenty – Naftaliho Frenkela, Gilada Šaara a Ejala Jifracha, brutálně zahrabané pod kameny u Hebronu. A Hussein Barack Obama, spíš Hussein, jen stroze vzkázal: “Nepřilévejte oleje do ohně, nejednejte nepřiměřeně…” Je to ten samý prezident USA, který nedávno prohlásil o premiéru židovského státu Netanjahuovi, že “Všichni víme, že Bibi Netanjahu je osina v prdeli – „We all know Bibi Netanyahu is a pain in the ass“. A dodal, že Spojené státy nebudou nikdy vyjednávat s teroristy, aby vzápětí vyměnil zajatého Američana za pět zločinců Talibánu. Jednalo se o amerického vojáka Bowe Bergdahla, zajatého v roce 2009. Statečný voják US Army však nebyl až tolik statečný, když patrně dezertoval a ještě nazval americkou armádu bandou lhářů, bláznů a šikanovatelů.

Kerry donutil Izrael kapitulovat před terorismem, tím že “doporučil” propustit teroristické vrahy s takovým množstvím krve na rukou, o jejichž propuštění by se Spojeným státům ani nesnilo, kdyby byli oběťmi jejich vlastní občané; jde o pokrytectví nejhrubšího zrna. Jak Kerry ponesete děsivou cenu tohoto břemene? Jako bezohledný Američan rodem z Moravy si žádné pochybení nepřipouští… Co kdyby Iráčané požádali v rámci míru ve své zemi o propuštění zločinců z věznice Abú Ghrajb, jak by se USA zachovaly, kdyby si Taliban řekl o svobodu pro vězně z Guantanáma za to, že mudžahedíni nebudou útočit na Spojenecká vojska?

A což tak vrah z Bostonu; 26letý Tamerlan Carnajev? Prý chtěl ochránit islám před útoky Američanů v Afghánistánu; těch Američanů, co ho nechali vystudovat a slíbili mu americké občanství. Potom si zaletěl do Čečenska zdokonalit své „umění vraždit“, aby po svém návratu konal. Celá Amerika by povstala odporem, pokud by se něco takového, jako dnes v Izraeli, stalo jí. Přitom v Iráku bylo v Abú Ghrajb, na rozdíl od Izraele, zadržováno okolo 30 tisíc lidí bez řádného soudu. Mučení je v Iráku rozšířenou metodou výslechu a slouží především k získání doznání. Jak Dick Cheney s Halliburtonem “demokraticky” vydrancovali Irák…

Že jen hlupák považuje islám vinným za sebevražedné atentáty? A co třeba irácký radikální šíitský duchovní Muktada Sadr, který před nedávno vyzval své “mírumilovné” stoupence, aby vlastní krví podepsali závazek, jak klást odpor vůči okupantům. “Zavazuji se, že budu považovat všechny muslimy, zvláště v Iráku, za své bratry a nikdy nebudu usilovat o jejich životy, ani škodit jejich majetku a důstojnosti,” stojí v přísaze. “Mými jedinými nepřáteli jsou okupanti, nevěřící a radikální protišíitští sunnité, kolonizátoři a uchvatitelé. Zavazuji se, že s nimi nebudu jednat, nepodepíšu s nimi příměří a nesednu si s nimi k jednomu stolu, dokud budu živ.” Tak proč utíkají Iráčané do Evropy jako běženci…?

Inu, jakou smrt Asadovi Západ přisoudí? Zlynčování jako NadžIbulláha, který byl umučen a pověšen za genitálie? Nebo jako Kaddáfího, jehož umučili bodáním dýkou do jeho konečníku, nebo snad ho čeká oběšení jako Husajna….?

 

 

Blog autora http://olser.blog.idnes.cz

Další komentáře, glosy a ukázky z mých knih na webech olser.cz, bretislav-olser.enface.cz a na mém facebooku

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Obama-zloděj křičí, chyťte zloděje; Rusové prý zabíjejí civilisty, USA je vraždí doopravdy

  • Američtí piloti si chrání svůj život. V okamžiku, kdy přistroje zaznamenají zaměření jejich letadla protivzdušnou obranou, odhodí bomby a rychle pryč. Stalo se to již mnohokrát. I proto dávali svým pilotům LSD, aby se nebáli a operaci dokončili dle plánu. Asi marně. Američané nemají spojence, lidmi pohrdají, hájí si jen a jen své zájmy.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*