Obama vyzýván k uvalení sankcí na Čínu

Obama vyzýván k uvalení sankcí na Čínu

Republikánský senátor a nadějný kandidát na amerického prezidenta Marco Rubio vyzval amerického prezidenta Baracka Obamu, aby zastavil svou rétoriku proti Číně a uvalil na zemi sankce kvůli obvinění z hackerských útoků.

V dopise, který dostal americký prezident v pondělí, Rubio nazývá čínská opatření jako „nezodpovědné“ a „destabilizační“.

Spojené státy obviňují Čínu z proniknutí k datům až čtyř miliónů bývalých a současných zaměstnanců státní správy. Tato tvrzení Čína odmítla.

Americký prezident Baracka Obama
Americký prezident Baracka Obama

„Pokud má být odraženo pokračování této nebezpečné cesty, provokace Pekingu se musí setkat s více než pouhou rétorikou,“ napsal.

Republikánský senátor uvedl, že prezident USA by měl použít summit Dialogue of US-China Strategic and Economic, který se má konat tento týden, aby vyvinul na Peking větší tlak.

Kandidát na prezidenta uvedl, že by měl Obama vzkázat Číně, „pokud vyjdou najevo další důkazy, USA zváží uvalení sankcí proti všem čínským vládním agenturám nebo obchodním společnostem, pokud bude zjištěno, že byli zapojeni do nedávných kybernetických útoků.“

Američtí představitelé na začátku tohoto měsíce uvedli, že neznámí hackeři pronikli do počítačového systému Úřadu personálního řízení.

Hackeři údajně získali přístup k citlivým informacím o pozadí americké rozvědky a vojenského personálu, které by mohly být použity k vydírání.

Po masivním útoku, Bílý dům oznámil, že na hackery uvalí ekonomické sankce.

Čína nedávné obvinění z kybernetického útoku odmítla a označila jej za „nezodpovědný a nepodložený.“

Peking tvrdí, že obvinění Washingtonu z kybernetického útoku je pokrytecké, protože úniky rozvědky ukázaly, že samotné Spojené státy jsou nejvíce aktivní pachatel v kybernetické špionáži proti cizím zemím, zejména proti Číně.

 

PressTV/ svobodnenoviny.eu

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Obama vyzýván k uvalení sankcí na Čínu

  • Nezbývá než citovat Putina – „USA pořád šlapou na stejné hrábě“.

  • Vyzývám evropské politiky, aby přestali sloužit USA a poslouchat Obamu. Nechme USA v klidu zkrachovat a nenechme se jimi nanutit do války proti Rusku. V USA doufají, že jejich ekonomiku zachrání válka. Všude to zkusili, jen v Evropě se jim to jaksi nedaří. Výjimkou je Ukrajina, ale tam se jim podařilo jen rozpoutat občanskou válku. V Evropě však víme, že Ukrajinci jsou problém pro své spojence nikoliv pro nepřátele. Nyní se hraje o to, kdo zůstane. EU nebo USA. Pro obojí není místo.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*