Obama v případě Iránu stále nevylučuje vojenské řešení.

Obama v případě Iránu stále nevylučuje vojenské řešení.

obama a nat

Prezident Spojených států amerických Barack Obama řekl v pondělí izraelskému premiérovi ,že Spojené státy nevylučují možnost vojenského úderu,který zabezpečí,aby se Irán nedostal k jaderným zbraním.Obama se setkal s Benjaminem Netanyhuem v Bílém domě ve Washingtonu včera ráno,jen několik dní potom,co iránský prezident Hassan Ruhání prostřednictvím telefonické konference prohlásil,že se jeho země nebude snažit získat jaderné zbraně.
Dle agentůry Associated Press Obama na vyjádření Iránského prezidenta uvedl,že jsou jeho slova nedostačující a nechává na stole všechny možnosti,včetně použití vojenské síly.
Irán je dle Obamy ochotný vyjednávat,protože mu hrozí sankce a Spojené státy v dobré víře vítají jeho snahu,uvedly izraelské noviny Haaretz.

Netanyahu se domnívá,že pokud je záměrem Iránu zničit Izrael,tak je třeba Irán přinutit,aby kompletně zastavil svůj jaderný program,píše Haaretz.
Minulý pátek Obama telefonoval asi 10 minut s Rúhaním.Bylo to poprvé po více než 30 letech,co spolu americký a iránský lídři hovořili.
Po telefonátě Obama citoval Rúhaního,který uvedl,že Irán nikdy nebude vyvíjet jaderné zbraně.Obama to označil za velký krok kupředu v novém vztahu mezi Spojenými státy a Iránskou islamskou republikou.

zdroj : zemavek.sk

podobné články :

 

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*