Obama ke špehování Trumpa použil britskou špionážní agenturu

Obama ke špehování Trumpa použil britskou špionážní agenturu

Soudce Nap obvinil Obamovu administrativu, že zašla mimo své velení a hledala pomoc od britské zpravodajské organizace GCHQ  za účelem odposlouchávání Donalda Trumpa.  

Soudce Andrew Napolitano řekl kanálu Fox News, že bývalý prezident Barack Obama použil britskou špionážní agenturu, aby se vyhnul běžné kontrole NSA a CIA s cílem získat přepisy telefonických rozhovorů Donalda Trumpa.

Podle soudce, Kongres nemusí být nikdy schopen prokázat, že Obama nahrával Trumpův telefon vzhledem k tomu, že Obama obešel špionážní agentury na území USA a neponechal tak žádné důkazy o svých zločinech.

Stanice Fox News informovala:

Současní a bývalí úředníci nebyli schopni poskytnout žádné důkazy o tom, že Obamova administrativa odposlouchávala Trump Tower, přesto prezidentovi asistenti byli neochotni veřejně odporovat svému šéfovi.

V pořadu „Fox & Friends“, soudce Andrew Napolitano uvedl, že i přesto, že Obamova administrativa špehovala Trumpa, neexistuje způsob, jak to dokázat.

Napolitano vysvětlil, že stanovy umožňují prezidentovi nařídit dohled nad jakoukoliv osobou v USA a to i bez podezření, bez pravděpodobné příčiny nebo rozkazu, ale to by zanechalo „otisky prstů“.

V tomto případě byl tento odposlech údajně nařízen takovým způsobem, který nezanechal žádný záznam, uvedl soudce.

„Tři zpravodajské zdroje informovaly Fox News, že prezident Obama zašel mimo řetězec velení,“ uvedl Napolitano. „On nepoužil NSA, nepoužil CIA, nepoužil FBI a nepoužil ani ministerstvo spravedlnosti.“

Namísto toho, pokračoval Napolitano, Obama použil GCHQ, britskou zpravodajskou službu a bezpečnostní organizaci, která má nepřetržitý přístup do databáze NSA.

„Neexistují v tom žádné americké otisky prstů,“ řekl Napolitano. „Co se stalo s chlápkem, který to nařídil? Odstoupil tři dny poté, co byl Donalda Trump uveden do úřadu.“

 
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Obama ke špehování Trumpa použil britskou špionážní agenturu

  • Prolhanost, zlocinnost jsou znaky zeme demokracie a svobody? Podobna inflace pojmu jako byla za totace. DDR to mela taky jenom v nazvu. Je na case, aby lidi dole udelali poradek nahore. Jinak se nikam nedostaneme, leda do valky.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*