Obama chystá vyhlášení výjimečného stavu!

Obama chystá vyhlášení výjimečného stavu!

583

Ministerstvo zahraničí USA s odvoláním na Pentagon vydalo dnes ráno naléhavý oběžník v němž informuje, že prezident Obama se v nejbližších 14ti dnech chystá vyhlásit, že některé státy Unie jsou fakticky ve „stavu povstání“ což, s odvoláním na Sbírku zákonů Spojených států (United States Code) Titul 50 – Válka a národní obrana §1621 Vyhlášení výjimečného stavu prezidentem, který zní: „Prezident vyhlásí proklamací, že zákonům Spojených států odporuje kombinace příliš mocná, než aby byla překonána prováděním běžných právních postupů, a jejich uplatňování je tudíž znemožněno.“, povede ke změnám ve vládě a k vyhlášení výjimečného stavu, což dá prezidentovi v podstatě neomezené pravomoci.

Tou příliš mocnou kombinací je odpor některých států přijmout zákon NDAA (National Defence Authorization Act – Zákon o zmocnění k národní obraně) a Zákon o ochraně pacientů a dostupné péči (PPACA) řečený Obamacare. Mnohé státy Unie např. Aljaška, Virginia a Kalifornie učinily takové právní kroky, aby bylo provádění NDAA na jejich území nelegální. Další státy Unie chystají podobnou legislativu.

To vše se děje v situaci, kdy USA musely uzavřít řadu federálních úřadů kvůli neschválení rozpočtu na nový fiskální rok Kongresem, kdy 17. října hrozí faktický bankrot a kdy na Washington míří milión řidičů kamiónů z hnutí Truckeři za Ústavu a s nimi milión válečných veteránů, aby 11.- 13. října zatýkali členy Kongresu, a předávali je k vyšetřování za porušení ústavní přísahy.

NDAA, který Obama v roce 2011 podepsal. definuje území USA jako bitevní pole a z toho titulu zmocňuje prezidenta nařídit časově neomezené uvěznění, mučení a zabití nepohodlných osob bez přístupu k řádnému soudu (habeas corpus) a bez přístupu obhájce.

 

Situaci budu sledovat a průběžně doplňovat

Zdroje:

http://www.eutimes.net/2013/10/pentagon-warns-to-expect-radical-change-in-us-government-soon/

http://2012thebigpicture.wordpress.com/2013/10/06/one-million-veterans-to-march-on-washington-dc-october-13th-2013/

http://freedomoutpost.com/2013/09/1-million-truckers-protest-barack-obama-shutting-america-3-days-october/

autor : Jaroslav Moučka  vyšlo na : moucka.blog.idnes.cz

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*