Obama by mohl být prvním odsouzeným prezidentem Spojených států

Obama by mohl být prvním odsouzeným prezidentem Spojených států

Barack Obama by se mohl stát prvním bývalým prezidentem v americký historii, který by byl obviněn z trestného činu, podle vysloužilého armádního podplukovníka Tonyho Shaffera.

V návaznosti na odhalení, že Obamova administrativa odposlouchávala Donalda Trumpa v posledních letech a během prezidentské kampaně, Bílý dům vyzval k okamžitému vyšetřování Obamy a DOJ ohledně možného protizákonného provinění.

Bývalý vysoce postavený zpravodajský důstojník a vysloužilý armádní podplukovník Tony Shaffer se domnívá, že rozsah tohoto skandálu pravděpodobně vyústí v obžalobu Baracka Obamy.

Portál Conservativetribune.com uvedl:

Pokud se to opravdu ukáže jako případ, že Obamova administrativa nelegálně sledovala Trumpův tým před dnem voleb, jak někteří spekulují, konečný výsledek by mohl být bezprecedentní obžaloba bývalého prezidenta za těžké zločiny.

Označujíc tento incident jako „velmi závažný rozkaz“ větší než skandál Watergate, Shaffer uvedl, že by incident zahrnoval „používání národních státních prostředků pro účely politického zisku“.

Humphries se zeptal, pokud by se vše ukázalo, jako pravdivé, zda by byl Obama zatčen a nesl odpovědnost za porušení zákonů.

„To by mohlo být poprvé, kdy by byl bývalý prezident obžalován z trestného činu,“ odpověděl Shaffer. „Protože si myslím, že je velmi pravděpodobné, že Obama jednal nad rámec svých povinností, své odpovědnosti a svých pravomocí, aby obrátil výsledek kandidáta národního státu.“

„To je, jak jsem již uvedl dříve, provinění na úrovni sovětského diktátora,“ dodal Shaffer.

Shaffer také poznamenal, že vzhledem k tomu, že Obama využíval státní prostředky k provádění jiných špionážních operací, bylo by snadné si jej představit, že dělal totéž proti Trumpovi, a to zejména za předpokladu, že by demokratická kandidátka Hillary Clintonová snadno vyhrála všeobecné volby a tím by se udržela lest proti Trumpovi pod pokličkou.

Aby bylo jasno, vše je to zatím jen spekulace, ale vzhledem k Shafferově dlouhé vojenské kariéře, jeho vzestupu na vrchol americké zpravodajské komunity a jeho současné roli jako odborný asistent na prestižním Londýnském Centru pro výzkum politiky, jeho spekulace mají větší váhu, než jak dnes informují mediální vědátoři a demokraté prosazující svůj příběh.

 

(Yournewswire/ svobodnenoviny.eu Foto: yournewswire.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*