Jedním z důvodů vzniku petice bylo zřízení emailové schránky ministerstvem zdravotnictví, do které mají lidé vkládat své negativní zkušenosti s léčiteli. To by bylo jistě v pořádku, kdyby ministerstvo zdravotnictví zároveň sbíralo zkušenosti pozitivní.

Tak tomu však bohužel není, jak jsme se názorně mohli přesvědčit v pořadu Máte slovo věnovaném léčitelům, odvysílaném v červnu letošního roku. Ač v hledišti byli tři osoby které poté co byli onkology označeni jako „neléčitelní“ vyléčila biotronika, tak o jejich svědectví neprojevili zástupci medicíny zájem. Přítomný onkolog profesor Klener šmahem hovořil o spontánním zmiznutí nádorů, ač jiný nejmenovaný onkolog v soukromí přiznal, že za svou celoživotní kariéru se s případem spontánního vymizení nádoru nesetkal ani jednou.

To mně dovedlo k tomu, že jsem petici na podporu biotroniky nejen podepsal, ale také se tomas pfeifferzačal podílet na aktivním sběru podpisů, kterých je nyní již v rámci ČR přes 11000. Udělal jsem to i proto, že nikdy nevím zda já, či mojí blízcí nebudou tuto léčbu potřebovat. Vždyť na rakovinu dnes umírá každý třetí člověk.

Jednou jistě musíme umřít všichni.  Bylo by však velká škoda kdyby to muselo být jen proto, že třeba kvůli legislativnímu zákazu nebude pro lidi možnost svobodné volby nemedicínské léčby  k dispozici. Tři účastníci pořadu Máte slovo nebyli jedinými pacienty vyléčenými biotronikou. Je zdokumentována řada případů úspěšné biotronické léčby.


Vedle petice byl tento měsíc také zveřejněn Otevřený dopis ministru zdravotnictví k přípravě zákona o léčitelství a výzva ke zkoumání biotroniky. Dopis uveřejněný časopisem Meduňka podepsali vedle několika lékařů i herec Jan Potměšil a Jiří Suchý, režisér Jan Kačer, zpěvačka Marta Kubišová a další přední umělci.  Cíl dopisu je stejný, jako cíl petice. Dosáhnout toho, aby byla biotronika zkoumána a aby v budoucnu mohla být k dispozici každému, jako doplněk klasické léčby.

Publikováno se svolením autora
Autor publikuje na http://bajnar.blog.idnes.cz/