NSA prý ztratila své redakčně neupravené spisy UFO

NSA prý ztratila své redakčně neupravené spisy UFO

Badatel UFO a vládního utajování, John Greenewald, podal žádost, aby získal od NSA spisy UFO, které byly uvolněny v 90. letech a pak dále odtajněny. Když byly po právní bitvě uvolněny, tak mnoho informací v nich bylo redakčně upraveno. Mnoho řádků s informacemi bylo vymazáno anebo překryto. Avšak NSA nedávno sdělila Greenewaldovi, že nemohou najít ani jeden originál ze stovek stránek spisů UFO.

Greenewald tuto informaci obdržel v reakci na svou žádost na přezkum nařízeného odtajnění (MDR) ohledně spisů UFO NSA. MDR požaduje, aby agentura znovu přezkoumala předchozí uvolněné redakčně upravené spisy stran redakčně neupravených informací, které jsou nyní odtajněny. To je podobný proces, jaký byl použit k odhalení názvu Area 51 v dokumentech CIA minulý rok.

Byl vyplněn dotazník MDR pro místopřísežné prohlášení, vztahující se k soudnímu jednání, které požaduje po NSA uvolnit své spisy UFO z roku 1980, což se jmenuje Yeatesovo místopřísežné prohlášení. Co se týče zbytku, NSA píše: “S výjimkou přiloženého dokumentu, nemůžeme najít redakčně neupravené kopie, ani originály dokladů, které byly dříve revidovány a uvolněny pro veřejnost.“

nsa

Na konci 70. let Občané proti utajování UFO (CAUS), vedení právníkem Peterem Gerstenem, chtěli získat uvolněné spisy UFO od několika agentur s využitím zákona o svobodě informací. NSA odmítlo své spisy vydat, což zapříčinilo žalobu ze strany CAUS.

NSA měla velké množství spisů UFO, nikoli nutně k tomu, že UFO vyšetřovala, ale protože sledovala komunikace celosvětově, jako součást svých pravidelných povinností. Tyto spisy se nazývají zpravodajské komunikace (COMINT). Mezi tímto množstvím dat byly stovky spisů, které se týkaly UFO. Avšak NSA si myslela, že by měly zůstat utajeny.

V roce 1980 Eugene F. Yeates, šéf úřadu pro politiku při NSA, předložil 21 stránek dokumentu danému soudci, aby na tento případ dohlédl a aby Federální soudce Gerhart A. Gesell řekl, proč by měly tyto spisy zůstat utajeny. To je ono Yeatesovo místopřísežné prohlášení. Avšak tento dokument byl rovněž utajen.

Ačkoli soudce Gesell neměl prověření ke čtení zmíněných dokumentů, Yeatesovo místopřísežné prohlášení jej přesvědčilo, že by spisy NSA měly zůstat utajeny. Napsal tehdy: “Veřejný zájem zpřístupnění dat je daleko převážen citlivou povahu tohoto materiálu a jeho uvolnění může mít za následek vliv na národní bezpečnost.“

Když bylo zveřejněno Yeatesovo místopřísežné prohlášení, bylo silně redakčně upraveno. Badatel UFO, Stanton Friedman, ukazuje stránku z dokumentu, aby demonstroval vládní utajování UFO a jak řekl, mohlo by být velice efektivní, pokud by se do toho dala televize a utvořilo se stanovisko.


Nakonec v roce 1997, díky zákonům, které ztížily zadržování spisů utajených více jak 25 let, NSA uvolnila méně upravenou verzi Yeatesova místopřísežného prohlášení a 156 dokumentů o UFO. Jak Friedman předkládá, místopřísežné prohlášení bylo původně ze 75% vymazáno, druhá verze byla vymazána pouze z 20%. Avšak dokumenty UFO jsou silně redakčně upraveny stále.

NSA musela vidět rozhovory Friedmana nebo jeho TV interview, protože místo silně začerněného textu jej tentokrát zabílila, což je vizuálně méně nápadné.

Jak je patrné z dalších zveřejněných stránek spisů, na dostupných dokumentech UFO z COMINT je velmi málo informací. Přestože bylo pár informací z místopřísežného prohlášení Yeatese redakčně neupraveno, zprávy COMINT jsou nejdůležitějšími informacemi pro badatele UFO.

Greenewald píše: “V podstatě „originály“ byly zničeny nebo ztraceny, když je před mnoha lety ve spisech začernili – a nyní, v roce 2014, chybí a nemohou být dále přezkoumávány pro odtajnění a uvolnění. Ať je historie jakákoli, je navždy ztracena.“

To, co NSA uvolnila, nemůže být nalezeno na jejich stránce o UFO.

Zde lze stáhnout Greenwaldovy materiály:GovernmentSecrets.com.

 

Alejandro Rojas – 12. září 2014
zdroj : www.openminds.tv, překlad : Karel Rašín  vyšlo na http://www.exopolitika.cz

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*