Nový ředitel Parleru chce konvenci, která by umožnila Georgi Sorosovi přepsat Ústavu

Nový ředitel Parleru chce konvenci, která by umožnila Georgi Sorosovi přepsat Ústavu

Mark Meckler, nový dočasný generální ředitel Parleru, v současnosti podporuje úmluvu států, která by mohla dát Georgi Sorosovi a dalším pravomoc přepsat ústavu.

Meckler, který byl jmenován prozatímním generálním ředitelem Parleru po odvolání zakladatele Johna Matzeho, v současnosti řídí Projekt konvence států, údajnou  organizaci „nižší úrovně “ prosazující konvenci podle článku V Ústavy.

Projekt sám sebe označuje za „národní snahu svolat úmluvu podle článku V Ústavy Spojených států, omezenou na navrhování změn, která uvalí fiskální omezení na federální vládu, omezí její pravomoc a jurisdikci a zavede omezení funkčních období pro její úředníky a členy Kongresu“, což zpočátku zní lákavě.Zpráva Centra pro rozpočtové a politické priority však tvrdila, že takové omezení úmluvy podle článku V by bylo nemožné, neboť státy nemohou kontrolovat, co může a nemůže úmluva projednávat, a nikdo jiný nemá nad úmluvou jasnou ústavní kontrolu.

Bývalý předseda Nejvyššího soudu Warren Burger v roce 1988 napsal, že „neexistuje způsob, jak účinně omezit nebo umlčet jednání ústavního konventu. Úmluva by mohla stanovit vlastní pravidla a vlastní program. Kongres by se mohl pokusit omezit úmluvu na jeden dodatek nebo jednu záležitost, ale neexistuje způsob, jak zajistit, že by to úmluva dodržela. Po svolání Konventu bude pozdě Konvent zastavit, pokud se nám jeho program nebude líbit.“

Konzervativní soudce Antonin Scalia tento názor zopakoval i v roce 2014. „Rozhodně bych nechtěl ústavní konvenci,“ řekl Scalia. „Páni! Kdo ví, co by z toho vzešlo?“

Proto asi nikoho nepřekvapí, že se k Projektu konvence států připojuje ve své snaze o konvenci George Soros a další levicové organizace hájící zájmy, které by hned po svolání konventu pravděpodobně prosazovaly všechny své ústavní změny na stole.

Nový republikán v roce 2014 poznamenal, že „George Soros – finančník globálního fašismu – pumpuje miliony dolarů do stejné kampaně podle článku V, kterou propagují“ přední konzervativní hlasy, včetně Marka Levina.

Mluvčí John Birch Society popsal Mecklera jako „tvář obhajoby“ ústavního konventu a poznamenal, že se zdá být „v rozporu s jeho zněním konvence podle článku V, jakož i s jeho vlastním popisem konvence států“.

„Jeho kniha z roku 2012 obhajuje „jednorázové ústavní úmluvy“, ale pod přísahou prohlásil, že úmluva podle článku V není ústavní konvencí.“ Stejně tak pořádal s harvardským profesorem Lawrencem Lessigem konferenci o Ústavním konventu. Opět pod přísahou prohlásil, že „úmluva podle článku V není ústavní úmluvou.“

Řada řadových republikánských aktivistů potvrdila, že neexistuje žádný myslitelný způsob, jak omezit působnost Úmluvy podle článku V, a že mnoho států, které usilují o účast na Úmluvě, je omezeno svými státními Ústavami, a v důsledku toho se Úmluvy mohou účastnit pouze v případě, že nebude existovat žádný rámec.

Mnozí se obávají, že by Úmluva vedla k Sorosem sponzorovanému vykuchání současných ústavních ochran, které zahrnují svobodu slova a vyznání, právo na soukromí a právo na držení zbraně.

Mluvčí také poznamenal, že zatímco Meckler „trval na tom, že COS je operace financovaná zdola a jeho manželka jako jediný vývojový pracovník jim utíká z domu“, dostupné daňové doklady ukazují, že organizace dává svým zaměstnancům vysoké platy a utrácí tisíce za „služby obhajoby“, získávání financí a placení vlivných lobbistů, včetně bývalých senátorů.

„Zdá se mi to neslučitelné s běžným provozem,“ řekl mluvčí.

Není jasné, proč Parler, který je financován a částečně vlastněn Rebekou Mercerovou, mocným republikánským dárcem, vybral Mecklera jako svého prozatímního generálního ředitele. Na Twitteru se Meckler o Parlerovi ve své sekci životopisu stále nezmiňuje, ale místo toho poznamenává, že je „prezidentem Projektu konvence států“.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

Švýcarský ministr zdravotnictví Alain Berset dal najevo, že kontroverzní využívání certifikačního covidového systému alpským státem…

Komentář “Nový ředitel Parleru chce konvenci, která by umožnila Georgi Sorosovi přepsat Ústavu

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*