Novodobé otroctví v Británii: 3000 vietnamských dětí zotročených britskými gangy

Novodobé otroctví v Británii: 3000 vietnamských dětí zotročených britskými gangy

Okolo 3000 vietnamských dětí je zotročeno zločineckými gangy ve Velké Británii, kde musí pracovat v brutálních podmínkách, uvádí zpráva.

„Podle našich výpočtů existuje ve Velké Británii asi 3000 vietnamských dětí, které jsou využívány za účelem zisku prostřednictvím zločineckých gangů,“ uvedl Philip Ishola, bývalý šéf britské Counter Human Trafficking Bureau, podle deníku Guardian.

Novodobé otroctví v Británii: 3000 vietnamských dětí zotročených britskými gangy Foto: PressTV
Novodobé otroctví v Británii: 3000 vietnamských dětí zotročených britskými gangy Foto: PressTV

Mnoho z nelegálně prodaných dětí skončí na konopných farmách ve Velké Británii, zatímco některé z dětí jsou nuceny pracovat v  barech, oděvních závodech, pánských klubech a soukromých domech.

„Policie a orgány jsou nyní obeznámeny o obchodování s dětmi, které jsou nuceny pracovat na konopných farmách, ale jedná se opravdu jen o špičku ledovce,“ dodal Ishola.

Podle Úřadu OSN pro drogy a kriminalitu, je do Velké Británie pašováno měsíčně asi 30 vietnamských dětí.

„Děti jsou pro zločinecké gangy stále cenná aktiva, protože se dají snadno sehnat, snadno zastrašit a zneužít, a snadno se izolují, aniž by věděli, co se kolem nich skutečně děje,“ poznamenal Ishola.

Zpráva pojednávala o chlapci jménem Hien, jako jedním z mnoha zotročených dětí ve Velké Británii, Ve věku 5 let, byl propašován do domu v Londýně, kde byl bit a využíván skupinou mužů.

Poté, co jej opustil jeho „strýc“, Hien se stal bezdomovcem a spal v parcích, než byl nalezen vietnamským párem, který jej později přinutil k práci na konopných farmách.

„Nikdy jsem za práci na farmě nedostal žádné peníze,“ uvedl. „Nezůstal jsem tam kvůli peněz, ale proto, že jsem se bál, a doufal jsem, že to celé brzy skončí.“

Hien byl zatčen policií a poslán do ústavu pro mladé pachatele ve Skotsku na základě obvinění z pěstování konopí. Chlapec byl propuštěn po 10 měsících, když byl identifikován jako oběť obchodování s lidmi.

Pašeráci dětí používají stále sofistikovanější metody, včetně využívání sociálních sítí, kde lákají vietnamské děti.

„Vietnamské děti jsou přivlečeny do Velké Británie, kde je převezmou, a jsou dány na domácí práce,“ uvedl Swat Pandi z Národní společnosti Spojeného království pro prevenci proti týrání dětí (NSPCC).

„Dítě se cítí zavázáno dospělým za jídlo a přístřeší a je jim řečeno, že musí vrátit laskavost staráním se o rostliny konopí. Tyto děti trpí vysokou mírou zanedbávání, psychickému týrání a jsou velice zranitelné vůči fyzickému a sexuálnímu zneužívání,“ dodal Pandi.

Obchodníci s dětmi se také rozšířili ve Skotsku a Severním Irsku, podle Daniela Silverstona, kriminalisty z Londýnské metropolitní university.

„Ještě před několika lety se jednalo téměř výhradně o konopné farmy, ale jejich obchodní zájmy se nyní staly mnohem rozmanitější. Můžeme být svědky jejich expanze do Skotska a Severního Irska, kde jsou děti používány k nuceným pracím a praní špinavých peněz,“ uvedl Silverstone.

 

 
PressTV/ svobodnenoviny.eu

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “Novodobé otroctví v Británii: 3000 vietnamských dětí zotročených britskými gangy

  • · Edit

    Takova pohadka. Vite vubec, ze mnoho z tech „deticky“ uz maji ve Vietnamu dokonce i svoje dve nebo tri deti? Po kazdy, kdy byli chytceni pri cinu, tak zpivaji ty pohadky, ze jsou deti. A po ptaka.

  • · Edit

    když jsem četl článek,tak on už ten nadpis je trošku zavádějící-vietnamské děti dřeli na farmách ne britů,ale svých šikmookých soukmenovců,kteří je tam nejspíš propašovali,ne???Brita si představuji trošku jinak,než že mluví vietnamsky,je žlutej jak pergamen a má šikmý voči jak palácový pekinéz-lidově se tomuto říká multikulturní obohacení,asi tak,jako že češi dělají v británii bordel,kradou,kapsaří,celí noci řvou,chlastají a smrdí,berou sociální dávky a jsou nepřizpůsobivý

  • Ten, kdo zamerne ublizuje detem a zviratum si zaslouzi smrt. To nejsou lidi, to jsou bestie.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*