Nové léky z výtažku z konopí představují velkou naději pro děti s těžkou epilepsií

Nové léky z výtažku z konopí představují velkou naději pro děti s těžkou epilepsií

Mark Hirst a výzkumníci z Edinburghské University  usilují o povolení, se započetím testů s použitím olejového extraktu z konopí k léčení dětí, které trpí extrémní epilepsií.

„Je to pro nás velká výzva vyrobit tento lék a je nasazena velká priorita pro tento proces,“ uvedl Dr. Richard Chin, konzultant, pediatr a  neurolog z nemocnice Royal Hospital for Sick Children v Edinburghu.

„ My doposud používáme lidokain jako lokální anestetikum a právě lidokain je často spojován z kokainem,“ Uvedl Chin pro Ria Novosti. „ Také používáme kodein na utlumení bolesti a kodein je zase spojován z opiem.“

Počáteční testy nového léku, zvaného Epidiolex, ukázaly dramatické zlepšení zdravotního stavu u pacientů.

Výzkumníci ale chtějí zahájit komplexní klinické testy, aby otestovali bezpečnost tohoto nového léku.

„ Tak jako s každým novým lékem, musíme opatrně zorganizovat  klinické testy, které jsou potřeba k vyhodnocení potenciálních přínosů a možných vedlejších účinků, předtím, než může být tato léčba použita v UK,“ dodal Chin.

Chin uvedl pro Ria Novosti, že by se mělo o tento významný potenciál ve využití léčiv na bázi výtažků z konopí, věnovat mnohem více vědců. (Farmaceutické korporace moc dobře vědí proč je tomu naopak pozn. svobodnenoviny.eu)

Mateřská společnost Epidiolexu již vyrobila podobný lék, který byl licencován k použití  léčby roztroušené sklerózy, uvedl Chin pro Ria Novosti. „ Další jeho využití se týkalo léčby zeleného zákalu a dokonce se připravují testy k jeho použití v léčbě proti rakovině, žaludečních problémů a k útlumu bolesti.

Okolo 18,000 lidí ve Skotsku trpících na epilepsii uvádí, že existující léčba nefunguje, což vede k jejich neustálým a trvalým  záchvatům a vážně to poškozuje jejich fyzické a kognitivní funkce.


Výzkumníci z Muir Maxwell Epilepsy Centre z Edinburghské Univerzity, kteří budou tyto testy provádět, mají v plánu nasbírat 30 dětí do Edinbughu a dalších 30 dětí, které budou léčeny v nemocnici Great Ormond Hospital v Londýně. Děti budou dostávat malé dávky léku, dvakrát denně.

Držme jim palce !

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*