Nové americké nálety v Sýrii zabily šest dětí a žádného člena Islámského státu.

Nové americké nálety v Sýrii zabily šest dětí a žádného člena Islámského státu.

Obyvatelé vesnice na severozápadě Sýrie jsou v šoku poté, co americké nálety zničily dvě obytné osady, i když se v těchto oblastech nenacházeli žádní bojovníci Islámského státu. Nálety mají na svědomí životy 27 lidí, včetně šesti dětí.

Podle zprávy zpravodajství Al-Džazíra, rakety zaměřené na město Kafr Diryan zničily dvě obytné oblasti, kde zabily 27 lidí, včetně šesti dětí.

usa raketa

Místní lidé říkají, že je to poprvé, co byli napadeni raketou od vypuknutí syrské revoluce. Je paradox, jak tvrdí, že nebyli bombardováni syrským režimem, ale mezinárodní koalicí, která zabila a zranila mnoho z nich, pod záminkou boje proti terorismu,“ uvádí zpráva.

Jeden z místních obyvatel v interview uvedl, že žádní militanti Islámského státu nebyli v této oblasti aktivní.

Tato koalice není proti terorismu.  Je proti civilnímu obyvatelstvu, jak můžete sami vidět. Revoluce probíhá již čtyři roky, kdy na nás nespadla ani jedna raketa vystřelená režimem Bašára Assada. Koalice zde vypálila dvě rakety, ale nejsou zde žádní členové Islámského státu.“

Zatímco letecký úder USA na Kafr Diryan neeliminoval žádné cíle Islámského státu, celková bombardovací kampaň má opačný účinek. Islámský stát od začátku vojenské kampaně Spojených států, která začala minulý měsíc, rekrutoval mezi své řady 6000 nových členů.

Po záplavě regionu zbraněmi a vyzbrojováním jak iráckou armádu, tak džihádisty v Libyi a Sýrii, které nakonec získali bojovníci Islámského státu, budou mít letecké údery nevyhnutelný následek radikalizace více lidí, kteří se připojí na stranu Islámského státu.

Vzhledem k tomu, že Islámský stát je vedený bývalými generály, kteří byli členy armády Saddáma Husajna, než se radikalizovali v amerických věznicích, lze vyvodit přímé spojení mezi invazi do Iráku a vznikem Islámského státu.


Jak dnes v článku uvedl kongresman Dennis Kucinich: „Tento Frankensteinu podobný experiment, ozbrojení údajně o svobodu usilující syrskou opozici, vytvořilo monstrum, které se toulá po regionu. Islámský stát a USA mají podivný vztah. Na jedné straně jsou smrtelní nepřátelé a na straně druhé mají společný prospěch z některých událostí.“

Kucinich dále konstatoval, že USA a IS oba sdílejí stejný cíl v regionu. Vyhnali nevyhovujícího iráckého prezidenta Nouri al-Malikiho, který si hořce stěžoval, že spojenci Spojených států financují Islámský stát (dříve ISIS), aby Irák rozdělili, zatímco změna režimu v Sýrii je nadále cílem obou, jak USA tak Islámského státu.

Záplava důkazů jednoznačně potvrzuje, že bombardování Blízkého východu pouze radikalizuje populaci a vytváří více teroristů. Zahraniční politika Spojených států vytvořila více teroristů, než jich zlikvidovala a téměř jistě to bude replikováno v důsledku kampaně proti Islámskému státu.

zdroj : http://www.infowars.com

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Nové americké nálety v Sýrii zabily šest dětí a žádného člena Islámského státu.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*