Nová studie : Opice poblíž Fukušimy mají alarmující změny složení krve

Nová studie : Opice poblíž Fukušimy mají alarmující změny složení krve

Možná, že nejste naladěni na zprávy o Fukušimě, jelikož se katastrofa stala před více než třemi lety, ale zvířata a lidé žijící v blízkosti města nezapomněli. Divoké opice, které se nacházejí v lese u Fukušimy ukazují alarmující změny v jejich složení krve. To nevěstí nic dobrého pro lidi, kteří byli vystaveni radiaci v rámci několika set kilometrů od místa Daiichi, kde se tato katastrofa udála.

Šedesát jedna opic žijící v rozmezí 70 km od místa zhroucení jaderné elektrárny byly zkoumány více než rok poté, co došlo ke katastrofě po které se chrlilo velké množství radioaktivních látek do životního prostředí. U opic pozorovaných v laboratořích vědci objevili nižší počty červených a bílých krvinek, ve srovnání s 31 opicemi z Shimokity, poloostrova v severním Japonsku, několik tisíc kilometrů daleko od havárie.

Foto : Wiki CC0 - PMS2718
Foto : Wiki CC0 – PMS2718

Radioaktivní cesium bylo také nalezeno ve svalech u 61 divokých opic shromážděných z okolního lesa. Žádná hladina cesia nebyla zjištěna v krvi opic z poloostrova Shimotika.

Shin-ichi Hayama a jeho kolegové zveřejnili své výsledky tento týden v časopise Scientific Reports s tím, že expozice radioaktivních materiálů mohly přispět ke krevním změnám u pozorovaných opic. Dále uvádějí, že nízký počet krvinek může být příznakem selhávajícího imunitního systému, což může způsobit, že opice budou náchylné k infekčním chorobám.

Tato zjištění jsou v souladu s tím, co naše skupina našla u červených krvinek a obsahu hemoglobinu u dětí žijících v okolí Černobylu,“ uvedla Tim Mousseauová, bioložka z University v Severní Karolíně.

Nová studie fukušimských opic dokazuje, že krize japonské elektrárny může mít podobné negativní důsledky jako havárie v Černobylu v roce 1968.

Skutečnost, že vidíme tyto signály u opic žijících ve městě Fukušima znamená, že je tam nějaký potenciální přímý dopad na lidskou populaci,“ uvádí Mousseauová pro Live Science. „Tyto opice žijí v úrovních kontaminace, které jsou velmi podobné těm, v kterých žije mnoho lidí v postižených oblastech.“

Zdá se, že tyto účinky budou přetrvávat i do budoucna a zda se budou zvyšovat nebo snižovat nikdo vlastně neví,“ dodala Mousseauová.

zdroj : http://naturalsociety.com, http://www.natureworldnews.com

 


Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*