Noční můra EU – spojenectví Turecka s Ruskem

Noční můra EU – spojenectví Turecka s Ruskem

Zatímco rakouský kancléř chce pozastavit jednání s Tureckem a jeho vstupu do EU, Carl Bildt, co-předseda European Council on Foreign Relations a bývalý poslanec Švédska, vyzývá vedoucí představitele EU, aby se okamžitě zaměřili na Turecko, podpořili Erdogana a diskutovali o tom, jak zabezpečit „demokratický a evropský směr Turecka,“ jak napsal ve svém článku v deníku Politico.

Alexander Rahr, vědecký ředitel německo-ruského fóra řekl portálu Pravda, proč je bývalý švédský ministr tak znepokojen.

Podle něj, Bildt prostě nechce, aby Evropa nechala Erdogana přejít pod ruský vliv. „Bildt je stratég, má delší vizi, delší, než evropští byrokrati.“

Několik vedoucích představitelů EU přemýšleli, co by se stalo, kdyby vojenská junta převzala kontrolu moci v Turecku. Byla by provedena ještě tvrdší politika.

Tak Bildt vyzývá, aby nebyla o Turecko zlomena hůl, a aby zůstalo pod vlivem EU.

Ale v EU budou Bildtovi těžko naslouchat, jelikož je celý politický establishment EU zcela neo-liberální. A nevěnuje žádnou pozornost skutečně důležitým, strategickým geopolitickým problémům, problémům národních zájmů. Pouze soudí vše jen podle toho, zda jsou dodržována lidská práva či, nikoliv.

Putinovo sblížení s Erdoganem je ta nejhroznější věc pro takového politika. Takže Bildt je připraven tureckému vůdci odpustit všechny jeho špatné kroky.

Bildt si uvědomuje, že v případě, že se Turecko sblíží s Ruskem, bude zahájena nová geopolitická hra na východ a jihovýchod Evropy, kterou může EU zaspat.

Rusko se může dohodnout s Tureckem ohledně Sýrie, na společné energetické politice, věřím, že Turecko je dokonce připraveno společně stabilizovat situaci v oblasti Černého moře. Turecko je nezávislým partnerem v zajímavém regionu mezi Evropou a Asií, které může rovněž využívat spolupráci Šanghajské organizace pro spolupráci a Evroasijské Hospodářské unie,“ uzavřel Rahr.

 

(PRAVDA/ svobodnenoviny.eu Ruský prezident Vladimír Putin a turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan Foto: Osman Orsal / Reuters)Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Noční můra EU – spojenectví Turecka s Ruskem

  • Česká televize odvysílala jen úvodní projevy obou prezidentů na tiskové konferenci. Střihla to před otázkami novinářů. Komentář k tomu také nedala, protože ještě nemá pokyny z USA. Erdogan bude vydírat EU a ta mu na to skočí. Bude se snažit dát lepší nabídku než Rusko a zaplatíme to všichni a všichni na to doplatíme.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*