Nizozemsko oznámilo plán, že dá lidem až šest dávek vakcíny proti COVIDu

Nizozemsko oznámilo plán, že dá lidem až šest dávek vakcíny proti COVIDu

Ministr zdravotnictví Nizozemska Hugo De Jonge naznačil, že země by mohla připravovat další tři přeočkování, což představuje šest dávek vakcíny proti COVIDu.

V dopise, který De Jonge napsal parlamentu své země, navrhl, aby obyvatelé Nizozemska zvážili další dávky posilovacích vakcín proti novým variantám.

Ze tří dávek budou dvě podány v roce 2022 a další dávka v roce 2023.

Dopis také potvrdil dostatečnou dostupnost posilovacích vakcín pro Nizozemsko pro jeho současnou posilovací kampaň.De Jonge v dopise napsal: „Jistěže proto, že pro posilovací dávku přípravku Moderna je zapotřebí pouze polovina běžné vakcíny, máme nyní dostatek vakcín pro současnou posilovací kampaň a máme dostatek pro případné další posilovací dávky ve druhém čtvrtletí a na podzim 2022 a v roce 2023.“

Nizozemsko nakoupilo zásoby očkovacích látek ve velkém, aby zabránilo jejich nedostatku.

Země již nakoupila 12 milionů dávek vakcín od společnosti Pfizer/Biontech a objednala téměř 6 milionů dalších vakcín, aby se vyhnula nedostatku.

Kromě ní je uzavřena další dohoda se společností Pfizer/Biontech na nejméně dalších 17,5 milionu dávek do roku 2023. Kritéria pro očkování boostery proti koronaviru v letech 2022 a 2023 jsou však nejasná.

Společnost Pfizer/Biontech pracuje na vakcíně přizpůsobené současné variantě omicron.

Společnost Pfizer/Biontech uvedla, že na vývoj, schválení a rozšíření výroby upravené vakcíny potřebuje časový odstup nejméně 100 dní. Na základě této časové osy se dodávka očekává nejdříve v dubnu.

Lidé narození v letech 1983 a 1984 byli vyzváni Městskou zdravotnickou službou 29. prosince, aby podstoupili přeočkování, a těm, kteří se narodili v letech 1985 až 1986, bylo řečeno, že si mohou své přeočkování naplánovat na následující den.

Aktuální údaje o používání očkovacích látek v zemi jsou aktualizovány na internetových stránkách nizozemské vlády.

89 % lidí ve věku od 18 let dostalo k 26. prosinci alespoň jednu dávku vakcíny a celkem 85,9 % je plně očkováno.

Jeden z nejočkovanějších států Izrael přitom může přejít na politiku kolektivní imunity, jíž má být dosaženo masovou infekcí, neboť vakcíny nedokázaly potlačit rostoucí případy varianty omicron.

Znepokojení Indové mezitím požadovali okamžité zastavení masového očkování vakcínou proti COVIDu-19 v Indii. Tyto experimentální vakcíny představují vážné nebezpečí. To je poselství obsažené v prohlášení znepokojených občanů, které bude brzy předáno indickému premiérovi Naréndrovi Módímu.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*