Nizozemsko: Džihádisté, kteří se připojili k teroristickým skupinám v zahraničí, dostanou zpět své pasy

Nizozemsko: Džihádisté, kteří se připojili k teroristickým skupinám v zahraničí, dostanou zpět své pasy

Pět radikálních islámských teroristů, kteří byli předtím zbaveni svého nizozemského občanství, nyní získají své nizozemské pasy zpět, kvůli rozhodnutí Raad van State (Státní rada).V září 2017, červenci 2018 a dubnu 2019, státní tajemník pro zahraniční věci Mark Harbers zbavil muže jejich nizozemských pasů poté, co byl upozorněn na to, že se připojili k teroristickým organizacím v Iráku a Sýrii, píše zpravodajský portál SCEPTR.

Zabavení jejich nizozemských pasů oficiálně způsobilo, že džihádisté byli nežádoucími cizinci nizozemského státu, což znamenalo, že muži již nemohli legálně vstoupit na nizozemské území, nebo rozšířením, do evropského schengenského prostoru.

Rozhodnutí o zbavení radikálních islámských teroristů jejich pasů však Státní rada zvrátila údajně kvůli technické povaze. Úředníci Státní rady tvrdí, že vzhledem k tomu, že teroristické organizace, ke kterým se muži připojili, dosud nebyly na seznamu „zakázaných skupin“ země, byla akce, kterou podnikl Harbers, nezákonná.

Státní tajemnice pro spravedlnost a bezpečnost Ankie Broeker-Knolová (VVD) potvrdila, že z tohoto důvodu bylo učiněno rozhodnutí zrušit odebrání jejich pasů.

Kromě nizozemského občanství má těchto pět radikálních islámských teroristů také občanství Maroka. Jmenují se Driss Daouayry, Az Edinne Benaissa, Benyamine Fadlaoui, Mounir El Kharbachi a Ridvan Öz.

Kupodivu, je rozhodnutí zabavit pasy džihádistů, kteří cestují do zahraničí bojovat pro radikální islámské teroristické organizace, v mnoha severozápadních zemích Evropy velmi spornou záležitostí.

V březnu švédský levicový globalistický premiér Stefan Löfven odmítl zrušit švédským bojovníkům islámského státu jejich občanství a prohlásil, že mají právo vrátit se do země.

Dánsko bylo méně shovívavé než jeho skandinávský soused. Loni na jaře se dánská vláda rozhodla, že neuzná „děti ISIS“ jako dánské státní příslušníky.

 

(Ilustrační obrázek Foto: Pixabay)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*