Nikita Michalkov: Rusové nepřijdou

Nikita Michalkov: Rusové nepřijdou

Rusové nepřijdou. Nepřijedou na tancích, nepřiletí vrtulníky. Nebudou žádní „zdvořilí lidé v zeleném“ s připravenou zbraní. Nepřišli do Kyjeva na Maidan. Ani v prosinci, ani v lednu, ani v únoru. Nerozehnali ho a nepomohli Berkutu. Nepřijdou ani do Oděsy. Bez ohledu na to, kolik lidí a jak krutě tam bylo zabito a kdo je zabil, nepřijdou bránit ruské a proruské Oděsany, nepřijdou je zachránit, nepřijdou potrestat pachatele ruské genocidy. Ruští vojáci nevstoupí na Ukrajinu, jakkoli to zní smutně a cynicky jedněm a neuvěřitelně a radostně druhým.

http://www.youtube.com/watch?v=STB-zVg4Al8

Už bylo dost nářků a volání o pomoc, dost výzev k ruské armádě, rusofilové. Přestaňte se třást v paranoidních záchvatech, rusofobové

Nebude žádná ruská armáda. Proč? Pojďme počítat. Je zde Oděsa, město-hrdina, dejme tomu jeden milión obyvatel. Během tragických událostí na Kulikovom poli bylo lidí s georgievskými páskami několik stovek, banderovců několik tisíc. Osvobodit vězněné přišlo tisíc lidí. A nyní otázky.

Za prvé, pokud banderovci měli převahu nad proruskými, jakým městem je Oděsa? Pro-ruským nebo banderovským?

Podle tohoto je logičtější nazvat Oděsu v souladu s Farion, jakkoliv je to cynické, perlou Banderstadtem. Ne?

Pak druhá otázka: kde je ve skutečnosti celý milión Oděsanů? Kde byl v listopadu? Kde byl, když upalovali zaživa lidi v Domě odborových svazů? Kde byl další den? Kde je teď? Ne hrstka aktivistů, ale milión obyvatel? Nebo alespoň sto tisíc? Kde jsou? Řeknu vám to. Jsou doma. Nebo v práci. Nebo na chatě. Nebo v hospodě. Na spoustě míst! Kde jedině není – ve válce. Která již je v plném proudu.

A teď prosím pozor, třetí otázka: proč a kam by měla vstoupit ruská armáda? Koho chránit a koho bránit? K jakému zákopu, abych tak řekl, nosit náboje? Ve městě, kde jeden milión obyvatel žije normálním životem, když jich sto zabíjejí? Ve městě, kde jeden milión obyvatel žije normálním životem, když se jen tisícovka z nich snaží osvobodit nevinné zraněné? Aby tento milión nazval Rusy okupanty, a měl by na to právo a dobrý důvod? Co by měla ruská armáda pohledávat v banderovském městě, kde s banderovci bojuje nepatrná menšina?


Oděsané, Rusové nepřijdou. Rusové nikdy nepřijdou do města, ve kterém mohou pochodovat banderovci. Rusové přijdou jen tam, kde je budou vítat trikolóry a květiny. Jako osvoboditele. Jako na Krymu.

U vás, občané Oděsy, jsou vážné důvody o tom pochybovat. Proto Rusové nepřijdou. Rusové nepřijdou do Oděsy ani dnes, ani zítra, ani pozítří. Oni už tam přišli. Před dvěma sty lety. A od té doby neodešli. Rusové – to jste vy!

Nebo vy nejste Rusové? Rusové? Tak to dokažte!

***

Nikita Michalkov, to je jméno, které má zvuk. Říká krásná a moudrá slova. A mezitím plukovník Strelkov s onou “nepatrnou menšinou” bojuje sám s celou ukrajinskou armádou. Za co bojuje? Možná i za Vás, pane Michalkove, možná i za Rusko.

Převzato z http://janica9.wordpress.com

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*