Nigel Farage: Viktor Orbán „reprezentuje budoucnost Evropy“

Nigel Farage: Viktor Orbán „reprezentuje budoucnost Evropy“

Architekt Brexitu Nigel Farege uvedl, že maďarský premiér Viktor Orbán reprezentuje „budoucnost Evropy“ a předpověděl, že EU se stane více zaměřena na národnost a odmítne nadvládu Bruselu.

„On ve skutečnosti věří ve věci. On není ostýchavý, otroctví jde spolu s evropským projektem, protože (Orbán) pevně věří v koncept národního státu,“ uvedl Farage v rozhovoru s deníkem VáslaszOnline.„On je silným obráncem maďarské kultury a nebojí se říkat a dělat tyto věci i přes obrovskou kritiku ze strany Evropské unie.“

Britský politik také podpořil Orbána při jeho odsouzení politického zasahování ze strany zastánce otevřených hranic George Sorose, jehož vliv, jak uvedl Farage, „je vidět v západních demokraciích“.

Není to poprvé, kdy poslanec Evropského parlamentu otevřeně odsoudil filantropa a spekulanta spolu s jeho 226 kolegy poslanci Evropského parlamentu, které označil za „spolehlivé přátele“ Sorose na půdě Evropského parlamentu v roce 2017 a označil poslance EP Guye Verhofstadta jako za „lobbistu za Sorose“ v bitvě proti Viktoru Orbánovi“,

Farage se také zmínil o otázce právních kroků EU proti Maďarsku a Polsku za to, že nedodržují progresivní „evropské hodnoty“ bloku.

Blok využívá článek 7 Lisabonské smlouvy v pokusu potrestat Maďarsko za jeho zákony proti podpoře nelegální migrace a Polsko za jeho soudní reformy. Mechanismy článku 7 by mohly vést k tomu, že obě země budou sankciovány nebo přijdou o hlasovací práva.

Ve velké části bývalého sovětského bloku je stále „spousta živého komunismu,“ uvedl Farage s tím, že „vůdci Maďarska a Polska se zoufale snaží zbavit těchto starých dědictví“.

„Považuji Orbána trochu jako autoritářské monstrum?“ Zeptal se Farage rétoricky. „Ne, já ne. On reprezentuje budoucnost Evropy.“

„Evropa se bude mnohem méně soustředit na EU a Brusel a bude se soustředit na národní státy a národní zájmy a to je celý posun a změna politiky v Evropě,“ předpověděl Farage.

Premiér Orbán, italský vicepremiér Matteo Salvini a francouzská Marine Le Penová se zavázali k tomu, že zaútočí proti globalistu a vytvoří svobodnou frontu před volbami do Evropského parlamentu, přičemž Evropská rada pro zahraniční vztahy předpověděla, že „populisté“ by mohli získat třetinu míst.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Nigel Farage: Viktor Orbán „reprezentuje budoucnost Evropy“

  • Odchod z EU pro ostatní státy není problém. Velká Británie si problém udělala tím, že vsadila na jednu kartu – na USA a spálila mosty s Ruskem. Kdyby udržovala slušné obchodní vztahy s Ruskem, mohla EU slušně vydírat. Takhle padne těžce na dno.
    Pro ostatní by to mělo být poučení, až budou odcházet. Je třeba mít v záloze východní trhy a trh EU při odchodu z toho spolku nebude chybět.
    Rusko jako agresora vykreslují USA jen proto, aby EU byla nucena obchodovat s kým USA určí. V Evropě není místo pro současně silnou EU a USA. Jeden musí trhy opustit a USA dělají vše pro to, aby to byla právě Evropa.
    Pro USA by byla ideální válka Evropy proti Rusku. Proto investovali do Majdanu a doufali, že to rozpoutá válku. Naštěstí se to nepovedlo a vše vede k tomu, že se EU rozpadne, jednotlivé státy odmítnou poslušnost USA.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*