Nigel Farage, nejslavnější britský euroskeptik obviněný ze zpronevěry peněz EU

Nigel Farage, nejslavnější britský euroskeptik obviněný ze zpronevěry peněz EU

Blíží se volby do Evropského parlamentu a vzhledem v předběžným průzkum ohledně očekávaného úspěchu euroskeptické strany UKIP vedené Nigelem Faragem se to dalo očekávat.(svobodnenoviny.eu)

(BBC) Poslanec Evropského parlamentu Nigel Farage, slavný britský soupeř Evropské unie, známý díky svým ostrým projevům, opěvovaný především pravicí, byl právě obviněn ze zpronevěry peněz, které dostal za provádění parlamentního zastoupení.

Farage je také znám tím, že „ podporuje Putina“ a prezidenta EU Hermana Van Rompuye přirovnal k „ mokrému hadru“.

I přesto, že je euroskeptikem, tak byl europoslancem od roku 1999. Bývalý člen strany UKIP prozradil pro deník The Times, že jeho bývalý šéf údajně dostával z Bruselu na řízení kanceláře ve West Sussex 15.5 tisíce liber ročně a jeho výdaje byly jen 3 tisíce, které dle jeho tvrzení stačily na účty a jiné výdaje. Za pronájem Farage neplatil, jelikož dostali budovu od jejich příznivců.


Nigel Farage se okamžitě začal bránit před útoky a vysvětluje, že jsou to útoky motivované politicky. Dodal také, že měl finanční výdaje i na jiné věci mimo kancelář, které se týkají jeho práce, jako je cestování, telefony a hotely. Farage potvrdil, že nemusí platit za kancelář na West Sussex, ale také dodal, že  není potřeba si nechávat faktury za unijní peníze. Jestli došlo k podvodu má rozhodnout finanční úřad pro podvody.

Počkáme si jak to dopadne, ale jde vidět, že se bruselští socialisté velmi obávají úspěchu euroskeptické strany UKIP ve volbách do Evropského parlamentu. Dle předběžných průzkumů má jeho strana u občanů Británie nemalé zastoupení a předpokládalo se, že by mohla volby vyhrát.

 

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*