Nezodpovědnost člověka, náhoda nebo debilita?

Nezodpovědnost člověka, náhoda nebo debilita?

V neděli 24. 7. 2016 jsem jela s manželem a synovcem, těsně po 14:00 hodině, po celkem frekventované silnici z Bystřice do Vendryně, směrem do Karviné.Zaujal mě pohyb na zadním skle před námi jedoucího auta, a upozornila jsem řidiče – synovce – ať dá pozor, protože před námi jede nějaký blbeček, který nechá asi dvouleté dítko poskakovat a válet se na desce nad sedadly. Toto trvalo asi 12 minut a lituji, že jsem rychleji nezareagovala a nevytáhla mobil, nenatočila video a nedala hned na internet. Tato jízda s nepřipoutaným a co chce si dělajícím rozdivočelým děckem a nezvládnutým dozorem dospělých osob byla pro mě nepochopitelná šílenost naprosto nezodpovědných dospělých osob v autě. Takovéto osoby nemají co dohlížet na děti, protože jsou zaujati jen a pouze sebou. Pokud to byli rodiče dítěte, měli by být zbaveni nejen rodičovských, ale i lidských práv.

Řidičova spolujezdkyně byla zjevně zaujata svou vlastní osobou, právě odhazovala nedopalek cigarety oknem a řidič nám předváděl své řidičské umění stylu brzda-plyn. V jeden moment brždění dítko ze zadní desky spadlo, ale za chvíli se opět válelo na desce a rozjíveně míhalo nožičkami. Všichni v autě jsme se zatajeným dechem koukali po autě a hypnotizovali ho. Synovec párkrát zatroubil a žena si teprve nyní vše uvědomila, protože se dítko po ní ohlédlo a z desky za sedadlem slezlo. Pak odbočili smětem k nákupnímu centru a my jsme zase začali dýchat. Nesporně hlavně řidič nezvládl bezpečnou jízdu a spolu se spolujezdkyní předvedli, jak nebezpeční jsou blbci za volantem a jak riskují nejen životy své, život dítěte, ale i životy dalších řidičů na silnici.

Po úžasném, ale i vyčerpávajícím víkendu strávených na rodinné sešlosti v nádherné vesničce Vendryně, po cestě k nám domů, přes (opět novými) objížďkami z Karviné k dolu Karviná (ČSA), jsme ve spleti podprůměrně označených objížděk zabloudili a hned se vynořili policajti a já za synovce vyplázla dvě stovky pokuty za zákaz vjezdu. Pomyslela jsem si – jo, pánové, kdybyste viděli to, co my, asi by vás štrejchlo. Konečně jsme přijeli domů a že se mrknu, co nového se událo za ty dva dny bez netu.

První zpráva – Z jedoucího vlaku na Olomoucku vypadla tříletá holčička, zemřela. https://www.novinky.cz/krimi/410067-z-jedouciho-vlaku-na-olomoucku-vypadla-trileta-holcicka-zemrela.html nebo Na táboře nedaleko Třince se popálily čtyři děti https://www.novinky.cz/krimi/410006-na-tabore-nedaleko-trince-se-popalily-ctyri-deti.html

Tak jak to vlastně s námi je?
Dbáme na práva lovců pečených holubů létajících do huby, na práva rómů a jejich vzdělání a absoluní svobodu a na to, abychom my ostatní jejich práva na bezpracný a bezstarostný život bez výhrad tolerovali a chápali jejich mentalitu, na práva ledních medvědů, vlků, na práva broučků, housenek a třeba i světlušek, na práva dětí z ohledu na jejich demokratický a svobodný duševní vývoj (zkráceně – jak nejlépe udělat z dítěte neposlušného a nevychovaného a nevychovatelného, drzého a leckdy agresivního fracka, který vyrůstá v duchu, že si může kdykoliv cokoliv dovolit a to ke komukoliv – a ještě beztrestně) a to místo toho, abychom dbali na to, že děti je třeba hlídat a to neustále. Hlavně ty malé a nejmenší.

Dítě – Havířov – parkoviště hypermarket Hruška – couvající auto – smrt dítěte – kdo má vinu? Jednoznačně dozor dospělého, zodpovědného za dítě. V tomto případě velmi lituji řidiče, který za smrt dítěte bude pykat za jediný nákup a nespornou nezodpovědnost dvou žen. Zkušené babičky a matky. http://karvinsky.denik.cz/nehody/120624-nehoda-prejete-dite.html Pár vteřin nepozornosti matky a babičky a dva zničené životy. Jeden dětský a řidiče, který bude mít celý život před očima mrtvé dětské tělíčko z viny žen, které nebyly schopny apriori zabezpečit dítě zapnutím do autosedačky nebo je nechat v sedačce v nákupním vozíku a místo toho se věnovaly nákupu.

Necháme děti běhat po parkovišti, necháme je lozit a skákat po eskalátorech, dáme jim svobodu a pustíme je k rybníku, necháme je jezdit po ulicích na kole či prkně bez helmy a znalosti dopravních předpisů, necháme své děti nepřipoutané v autě, protože pak celou cestu řve,  necháme své děti házet do ohně chemikálie, divočit v kuchyni při vaření, necháme je vesele skotačit ve vlaku a bez dozoru, necháme spát dítě v autě s rozpálenou střechou bez možnosti úniku – vždyť to byla jen chvilka…

A pak úpíme a kvílíme žalem, hledáme viníka. Ale ne v nás samých. Bohužel.

Tak co to je?
Nezodpovědnost člověka, náhoda nebo debilita?

(Ilustrační obrázek Foto: Reuters)

 
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*