Neziskovky pomáhají pašerákům imigrantů. Dvě Státní zastupitelství zahájili vyšetřování.

Neziskovky pomáhají pašerákům imigrantů. Dvě Státní zastupitelství zahájili vyšetřování.

„Solidární Lodě“ jedou v businessu dovozu migrantů z Libye. Osm různých organizací – MOAS, Jugend Rettet, Stichting Bootvluchting, MSF, Save the Children, Proactiva Open Arms,Sea-Watch, Sea-Eye a Life Boat … 14 lodí a 1 letadlo.

 PŘÍLIV MIGRANTŮ POKRAČUJE BEZ PŘESTÁVKY. Rozestavte se spořádaně: ženy a děti na pravou stranu, zahraniční bojovníci (foreign fighters) vlevo, žadatelé o pobyt v Hotelu doprostřed a kamikaze jdou se mnou! (Alfio Krancic)
PŘÍLIV MIGRANTŮ POKRAČUJE BEZ PŘESTÁVKY. Rozestavte se spořádaně: ženy a děti na pravou stranu, zahraniční bojovníci (foreign fighters) vlevo, žadatelé o pobyt v Hotelu doprostřed a kamikaze jdou se mnou! (Alfio Krancic)

Osm různých organizací, čtrnáct lodí a jedno letadlo. Dále jen „flotila solidarity“ hlídkující ve Středomoří a hledající migranty k záchraně, je stále více aktivní a efektivní.

*SCO – Centrální policejní úřad, který působí po celé zemi v boji proti organizovanému zločinu.

Tak moc efektivní , že přitáhla pozornost SCO – Centrálního policejního úřadu, který dal dohromady dokumentaci o činnosti mezinárodních a Italských nestátních neziskových organizací (tzv. neziskovek), které se před rokem připojili k italským a evropským vojenským misím, které byli dříve jediní, kdo řídil záchranné akce. První na neobvyklý nárůst provozu těchto lodí upozornil Frontex, agentura odpovědná za koordinaci monitorování evropských hranic. „Hlášení 2017“ vyjevilo, že během několika málo měsíců tyto solidární lodě byly zapojeny až do 40 % záchranných akcí. V posledních měsících roku 2016 intervence nestátních neziskových organizací dokonce předčili počet žádostí o pomoc přicházejících do provozního štábu, který řídí vojenské námořní síly. A právě od tohoto bodu se odrazilo vyšetřování SCO, který vystopoval trasy plavidel neziskovek, které pronikali do Libyjských vod a zasahovali, podle vyšetřovatelů, aniž by přišlo obvyklé tísňové volání, které dávalo vojenské lodě do pohybu. Podezření je tedy takové, že některé z lodí mohou být v kontaktu s těmi, kteří organizují převaděčské cesty a vědí o odjezdu ještě předtím, než se čluny odlepí od břehu. Tato skutečnost je zneklidňující a ještě více zvyšuje pochybnosti. V důvěrné zprávě, kterou odhalil Financial Times, v prosinci Frontex dokonce předpokládal existenci skutečné „tajné dohody“ s pašeráky. Námořní operace stojí desítky tisíc eur za měsíc a je přirozené se ptát, kdo je financuje.

V prosinci jsem na toto zjištění již upozorňovala: http://pilloni.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=572896

 Jugend Rettet ... číhají na imigranty pár mil od afrických břehů. (MarineTraffic)
Jugend Rettet … číhají na imigranty pár mil od afrických břehů. (MarineTraffic)
 Jugend Rettet se v tomto období zdržovala v Benátkách a spolu s místní neziskovkou propagovali Středozemní taxislužbu nelegálním imigrantům ... zanedlouho je pojedou znovu lovit u afrických břehů. (fb)
Jugend Rettet se v tomto období zdržovala v Benátkách a spolu s místní neziskovkou propagovali Středozemní taxislužbu nelegálním imigrantům … zanedlouho je pojedou znovu lovit u afrických břehů. (fb)

Státní zastupitelství ve městě Catania před několika dny oznámilo jistý druh vyšetřování provozu nestátních neziskových organizací. Také v Palermu se vyšetřuje a probíhá hloubková kontrola prvotních závěrů sicilské Pohotovostní čety posílené znalci z SCO.

Některé velké organizace, například Lékaři bez hranic se již hájili, odmítali čelit podezření a přesvědčovali, že jejich prostředky pocházejí ze soukromých darů. Vyšetřovatelé si nemyslí, že se velké organizace mohou snížit ke skutečným tajným dohodám. Ale pochybnosti přetrvávají. Také proto, že po boku dobře známých jmén jako je Save the Children a MSF se množí další jména, jako je MOAS (Migrant Offshore Aid Station) – založena na Maltě párem miliardářů, Jugend Rettet – založena mládežnickou skupinou z Berlína přes crowdfunding (vlastní plavidlo Iuvenia) a holandská Boat Refugee Foundation, která se zabývá pouze záchranou migrantů na moři se svou lodí «Golfo azzurro».“ Pohyby plavidel těchto neziskovek byly vystopovány a výsledkem monitorování jsou mimořádně včasné a koordinované zásahy, jako kdyby byli informováni ještě před odjezdem. Takováto aktivita a to i „bez zisku“, může vést k některým pochybnostem o zákonnosti. A to jistě přijde vhod organizacím co obchodují s lidmi. A v roce 2016 přesto neušlo smrti na moři 4500 migrantů.

http://www.ilgiornale.it/news/politica/ong-che-aiutano-scafisti-ora-indagano-due-procure-1367716.html

Holandská Boat Refugee Foundation a jejich plavidlo Golfo azzurro. (ilGiornale)
Holandská Boat Refugee Foundation a jejich plavidlo Golfo azzurro. (ilGiornale)

Blokujeme pašeráky v libyjských vodách.

Ale NNO jim pak pomáhají !

Chování neziskovek působících v oblasti Středozemního moře za záchranu migrantů může zmařit výslednou práci v projektu „Sophia“, aktualizován nyní pod jménem EUNAVFOR Med.

Projekt je kontrolován Itálií, ale s loděmi z různých zemí. Na konci roku 2015 přešel do faze dvě a přišlo povolení, že kromě primárního úkolu záchrany imigrantů, je možné také “ zahákovat ” pašeráky, zatknout je a zničit čluny, které v minulosti pašeráci znovu využívali.

Nestátních neziskové organizace však, jak je vysvětleno ve zprávě agentury Frontex 2017, překračují práh mezinárodních vod, tím ve skutečnosti působí ve Středomoří jako taxi pro migranty. S projektem „Sophia“, jak potvrzuje Admirál Enrico Credendino, velitel mise, a zatčením „103 pašeráků a zničení 400 lodí „, počet příjezdů do Itálie by se normálně musel snížit. Ale ne. „Počet migrantů se nesnižuje. Dokonce loni vzrostl o 18 procent …

http://www.ilgiornale.it/news/politica/blocchiamo-scafisti-nelle-acque-libiche-poi-ong-li-aiutano-1368512.html

Velmi podrobné vysvětlení jakým způsobem neziskovky uskutečnují nakládky u afrického pobřeží nedávno vypracovala org. Gefira – Evropský zpravodaj pro finanční a geopolitické analýzy.

 Lodě neziskovek čekají na imigranty pouhých 8 nám. mil od Afriky (IoZummo)
Lodě neziskovek čekají na imigranty pouhých 8 nám. mil od Afriky (IoZummo)

Působení neziskovek u Libyjských břehů ... udané délky tras. (IoZummo)
Působení neziskovek u Libyjských břehů … udané délky tras. (IoZummo)

. http://www.iozummo.com/nave-ong-beccata-a-soccorrere-su-appuntamento-in-libia-video/
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Neziskovky pomáhají pašerákům imigrantů. Dvě Státní zastupitelství zahájili vyšetřování.

  • Všem neziskovkám zabavit lodě a potopit . A jejich šéfy trestně stíhat .

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*