Nevolený Juncker nařídil rakouskému vítězi voleb Kurzovi, aby zformoval „proevropskou vládu“

Nevolený Juncker nařídil rakouskému vítězi voleb Kurzovi, aby zformoval „proevropskou vládu“

Nevolený předseda výkonné moci Evropské unie vyzval demokraticky zvoleného rakouského premiéra, aby vytvořil „proevropskou“ vládu.    

Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker předložil své připomínky v dopise Sebastianu Kurzovi, jehož křesťansko-demokratická rakouská lidová strana (OVP) získala ve volbách 31.7 procent hlasů.

Pravicová strana Svobodných (FPO) se umístila na druhém místě s 27,4 procenty a sociální demokraté (SPO) na třetím s 26.8 procenty.

Zatímco SPO je proevropská, FPO je euroskeptická a slibuje, že uspořádá referendum o stažení Rakouska z budoucích záchranných opatření EU a nesouhlasí s migrační politikou EU.

Očekává se, že Kurz vytvoří koaliční vládu s FPO, která by mohla být nepřátelská vůči EU a zformuje alianci s jinými euroskeptickými vládami, jako je v Maďarsku.Intervence pana Junckera, by mohla být vnímána, že prezident EU tlačí na Kurze, aby šel spíše do koalice s SPO, než s FPO.

„Chtěl bych vám srdečně poblahopřát k vítězství vaší strany, která vyhrála většinu hlasů během rakouských parlamentních voleb.“

„Nyní zde budou výzvy, kterým bude muset Rakousko a vy čelit. Brzy bude Rakousko hrát významnou roli v předsednictví Rady Evropské unie.“

„V zodpovědnosti za Rakousko, musí být nyní učiněno několik důležitých rozhodnutí ohledně Evropské unie.“

„Proto vám přeji velký úspěch při budování stabilní a proevropské vlády a těším se na spolupráci v budoucnu.“

V roce 2000 vytvořil bývalý vůdce OVP a rakouský kancléř Wolfgang Schuessel koalici s FPO, což rozzuřilo EU a vyvolalo výzvy k bojkotu.

Pan Juncker tentokrát nezašel tak daleko, ale již dříve se postavil proti FPO. V rozhovoru pro deník Le Monde v roce 2016 řekl:

„Nemám je rád. S těmito pravicovými populisty ani není možné diskutovat ani vést dialog.“

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Jean-Claude Juncker Foto: Reuters)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Nevolený Juncker nařídil rakouskému vítězi voleb Kurzovi, aby zformoval „proevropskou vládu“

  • Jak je možné, že tento člověk si zde hraje na božstvo, které musíme poslouchat. Přitom je o něm známo , že bez alkoholu ani ránu.
    A ty jehlo debilní výroky není možno respektovat. Je tam držen záměrně, aby se odvedla pozornost od dalších ještě větších zlořádů škodících Evropě. Co to s námi ti evropští lídři a někteří naši přicmrdávači hrají za hru ? Komu to slouží a kdo z toho má prospěch ?

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*