Nesem Vám EET: Babišovy firmy získaly od státu 35 miliard

Nesem Vám EET: Babišovy firmy získaly od státu 35 miliard

Podle údajů z Nejvyššího kontrolního úřadu jsou daňové úniky v České republice zhruba ve výši 100 miliard ročně. Z toho živnostníci tvoří méně než 10 procent, tedy zhruba jen 10 miliard korun.

To znamená, že sice úředníci finančních úřadů budou pronásledovat drobné podnikatele, ale nebudou kontrolovat zbylých 90 procent právnických osob. Navíc se státu budou vysmívat také právnické osoby, které se odstěhovaly do daňových rájů.

Agrofert je podle žebříčků třetí největší firmou s obratem kolem 170 miliard korun. Server HlídacíPes.org zveřejnil analýzu hospodaření a financování firem kolem Agrofertu, které během let 2007 až 2016 získaly veřejné zakázky ve výši 35 miliard korun.

Podle výpisu z rejstříku firem Babiš ovládá přes 200 společností od zemědělství, potravinářský a chemický průmysl až po média. Sem patří rostlinná a živočišná výroba, osiva nebo hnojiva, mlékárenské a pekařské závody, masokombináty.

Vlastní například Kostelecké maso a uzeniny, mlékárnu Olma, pekárnu PENAM a Vodňanskou drůbež, chemičky Synthesia, Precheza a Deza. Dále vlastní mediální skupinu MAFRA, která vydává deník Dnes a Lidové noviny či rádio Impuls.

Vzhledem k čerpání dotací ze státního rozpočtu do Babišových firem má dojít k účinnějšímu zdanění drobných podnikatelů a živnostníků, z nichž někteří zřejmě později skončí na úřadech práce.

Zde se nabízí otázka: „Kolik drobných podnikatelů musí zchudnout, aby byli oligarchové ještě bohatší?“ Marx by na to jednoduše odpověděl: „Dokud budou lidé vytvářet hodnoty, tak bude neustálá možnost jim něco krást.“ 
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Nesem Vám EET: Babišovy firmy získaly od státu 35 miliard

  • Kontrolní hlášení k DPH a EET jsou nástroje řízení, kterými chce Babiš řídit stát jako svou firmu. Účelem je šmírovat všechny a všude, aby mohl Babiš profitovat. Jediným stisknutím klávesy může mít Babiš k dispozici informace kdo komu a za kolik dodává a soustředit se na firmy, které mu konkurují. K těm pak může poslat daňovou kontrolu, ta zjistí i co dodává a má „noty“ pro své obchodníky, kteří zaujmou místa firem, kterým daňová správa bude bránit v podnikání. Je to neskutečný střet zájmů, který by neprošel ani v žádné totalitě. Chceme to? Asi ano, když má ANO tolik voličů.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*