„Neonacisté“! Osočuje iDnes.cz všechny účastníky pochodu DS a DSSS

„Neonacisté“! Osočuje iDnes.cz všechny účastníky pochodu DS a DSSS

Snad abych na úvod napsal, že neznám možné či nemožné vazby Dělnické mládeže (DM) a Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) na neonacisty. A také mi prosím omluvte, že rozhodně nechovám k těmto skupinám nikterak zvláštně vřelé vztahy. Nepatřím k nim, neznám moc jejich názory. Ale dovolte mi vyjádřit nesouhlas s autory ČTK a iDnes.cz, kteří je všechny v článku nazvali neonacisty.

Článek poškozující pověst účastníků pochodu DM a DSSS k příležitosti prvního Máje (popřípadě výročí konce 2. světové války), jehož prostřednictvím vyjádřili nesouhlas s multikulturalismem, je zde. Je plný paradoxů.

Foto: ČTK Šálek Václav
Foto: ČTK Šálek Václav

Zaprvé, nadpis hovoří, že odpůrci pochodu DM a DSSS byli odehnáni násilím, v článku se dozvíme, proč. Blokovali záměrně a protizákonně pochod, který byl předem nahlášený a na jeho trase měla být zajištěna bezpečnost a volno. Tito odpůrci se postavili pochodu DM a DSSS. Při vzájemné výměně názorů jeden z účastníků blokády říká: „já nechci, abyste tu šířily ty vaše pošahaný názory.“ Skupina byla rozehnána slzným plynem, což je vlastně úplně v pořádku. Nic proti, ale proč nikoho nezajímá, kolik demokracie je v člověku, který někomu řekne, že nechce, aby šířil své názory?

Nebo se zeptám přímo redakce, naší milé suníčkářské Babišárny. Vy tedy tvrdíte, že si účastníci blokády myslí, že jsou účastníci pochodu DM a DSSS neonacisté nebo mají na ně nějaké vazby. Neuvedli jste, kde to vzali. Neuvedli jste, jak jsou vazby propojeny. Od poloviny článku však neonacisty účastníky pochodu DM a DSSS opravdu otevřeně a opakovaně nazýváte. To vám nepřijde padlé na hlavu?

Podle on-line výpisu popisujete oděrky, utírání očí a jací jsou prostě účastníci blokády vlastně chudáčci. To vám ani trochu nevadí, že jednali protizákonně? Jako nahlášený pochod nesměl být nikým blokován, jsme přeci v demokracii. To vám asi nedochází.

A nechte už počítání. Pokud si myslíte, že vám lidé uvěří počty, kdy tvrdíte, že DM a DSSS tam měli 200 lidí a blokáda 1500 a uvedete video, kde jsou účastníci jasně vidět, tak už máte o českých lidech opravdu pochybné mínění.

Některým redaktorům, prosím, proberte se, žijeme v roce 2015 a ne v roce 1969.

 

Blog autora http://kubasek.blog.idnes.cz

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

2 Komentáře “„Neonacisté“! Osočuje iDnes.cz všechny účastníky pochodu DS a DSSS

  • Novináři – státem placení lháři ! All Journalists Are Bastard !

  • Ta poslední poznámka je trefná. Propaganda již ztratila jakýkoliv smysl pro soudnost. Média jsou zneužita ve prospěch rozpoutání chaosu a vyvolání nepokojů popř. války s Ruskem. Je to cílený program, kterým chtějí USA zničit EU, aby se zachránily před krachem.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*