Neo-marxisté se snaží zničit rodiny, národní hrdost a církev, tvrdí polský profesor

Neo-marxisté se snaží zničit rodiny, národní hrdost a církev, tvrdí polský profesor

Pokud patrioti a katolíci nechápou závažnost probíhající civilizační války, boj prohrají, tvrdí historik a profesor Mieczysław Ryba z Lublinské katolické univerzity Jana Pavla II.

Profesor Ryba se zmínil o vzestupu provokací od aktivistů LGBT a uvedl, že Poláci mají co dočinění s civilizační válkou, ve které je Západ většinou porážen, včetně mezinárodních institucí, jako je Evropská unie a OSN.

Řekl, že v Polsku došlo k urychlení této války, vzhledem k pokusům o dekonstrukci všech tradičních termínů, pravidel, symbolů a náboženství. Dodal, že homosexuální lidé jsou pro tento boj používáni jako „beranidlo“ a podle polského zpravodajského portálu Polityce.pl celá polská společnost bojuje proti dekonstrukci.„Ti, kteří to nevidí, jsou trochu slepí a pokud si vlastenci nebo katolíci tento problém neuvědomí včas, tuto válku prohrají. Nejsme první nebo poslední země, která je vtažena stejnou metodou do neo-marxistické revoluce, “uvedl profesor.

Ryba varoval, že civilizační válka je bojem mezi latinskou společností založenou na římském právu, řeckou filozofií a křesťanským náboženstvím proti soupeřící ideologii založené na nihilismu.

Vysvětlil, že Poláci se v současné době potýkají s absolutním ničením starého řádu věcí, včetně objektivní etiky, pravdy a náboženství. Tyto prvky, které kdysi sloužily jako základ pro civilizaci a sociální soudržnost, jsou nahrazeny ničivou formou absolutního materialismu.

Ryba uvedl, že liberální síly provádějí útoky proti národní paměti Poláků – jako jsou vzpomínky na Varšavské povstání z roku 1944 – kvůli tomu, že takové události vytvářejí morální základ a spojují společnost s tradičním národním společenstvím. Dodal, že povstání vytváří společný bod nad politickým dělením, který podporuje myšlenku, že „stojí za to být Polákem“.

Odborník zdůraznil, že tato radikální negace společenských norem nepřestane, dokud nebudou postaveny barikády na všech možných úrovních – legálních včetně policie a soudnictví spolu se sociálními.

Ryba poznamenal, že revolucionáři vždy považovali tradiční prvky společnosti – rodiny, národní společenství a církev – za utlačující síly, které by měly být zničeny.

Dalším aspektem ideologického útoku na Polsko a Západ jsou pokusy negovat národ jako komunitu prostřednictvím multikulturalismu a kosmopolitismu. V rámci této strategie liberálové označili nacionalismus za utiskující ideologii.

Odborník zdůraznil, že jeden z příznaků této revoluce – ideologie environmentalismu – považuje lidstvo za břemeno pro přírodu. Nyní jsou lidé viděni pouze z pohledu své uhlíkové stopy a útlaku zvířat díky touze pít mléko a jíst maso.

„Je to tak hluboká negace, že když se na to podíváme z filozofické stránky, můžeme říci, že nikdy neexistovala taková ideologie, která by se soustředila na negaci v lidských dějinách, což znamená, že je to nihilismus,“ řekl.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*