Němečtí Zelení navrhují vydávat pasy všem „klimatickým uprchlíkům“

Němečtí Zelení navrhují vydávat pasy všem „klimatickým uprchlíkům“

Členové německé strany Zelených navrhli, aby takzvaní „klimatičtí uprchlíci“ měli mít možnost se přestěhovat do země a po příjezdu obdržet německý pas.

Návrh prosazovala dlouhodobá politička Zelených Claudia Rothová, která uvedla, že pasy by měly být zpřístupněny lidem z oblastí, jako jsou různé tichomořské ostrovy, které podle ní mohou být ohroženy změnou klimatu, píše německý deník Bild.Kolik „klimatických uprchlíků“ by taková politika zahrnovala, je nejasné, ačkoli OSN již dříve tvrdila, že do roku 2050 by mohlo být změnou klimatu zasaženo 25 milionů až miliarda lidí.

Podle Zelených Světová banka odhaduje do roku 2050 počet 140 milionů klimatických uprchlíků z jižní Asie, Jižní Ameriky a Afriky, z nichž všichni by podle tohoto návrhu teoreticky měli mít nárok na německý pas.

Tuto myšlenku odsoudili politici opozičních stran, jako je ministr vnitra Severního Porýní-Vestfálska Herbert Reul, který poznamenal, že Německo se v současné době potýká s problémy s vnitřní bezpečností v důsledku migrace.

Linda Teutebergová ze Svobodné demokratické strany (FDP) zašla ještě dále a označila tuto myšlenku za „státem zaručenou světovou záchrannou fantazii“ a řekla, že Německo by se nemělo stát „Noemovou archou světa“.

OSN začátkem tohoto měsíce uvedla, že celosvětová migrace je dopadem změny klimatu a uvedla: „Změna klimatu může také prohloubit konflikty, protože lidé soupeří o vzácné zdroje“.

Návrh německých Zelených přichází jen několik měsíců poté, co Parlamentní výzkumná služba EU (EPRS) zveřejnila politickou zprávu, v níž uvedla: „Evropa, díky své zeměpisné poloze a své pověsti stability, štědrosti a otevřenosti na pozadí rostoucích mezinárodních a vnitřních konfliktů, změny klimatu a globální chudoby, bude pravděpodobně i nadále představovat ideální útočiště pro žadatele o azyl a migranty.“
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*