Německo: Syrští migranti souzeni za zločiny proti lidskosti

Německo: Syrští migranti souzeni za zločiny proti lidskosti

Dva bývalí členové tajné policie v Sýrii jsou v Německu obviněni ze zločinů proti lidskosti za roli ve vládním vězeňském středisku, kde bylo mučeno velké množství opozičních demonstrantů.

Soudní proces s Anwarem R. a Eyadem A., jejichž příjmení nebyla zveřejněna kvůli německým pravidlům o ochraně soukromí, je první případ, kdy dva zástupci syrské vlády čelí soudnímu řízení v zahraničí za válečné zločiny údajně spáchané během let trvající občanské války.Muži, kteří byli zatčeni v Německu na začátku loňského roku, budou čelit svědectví několika syrských uprchlíků, kteří tvrdí, že byli mučeni v zadržovacím středisku známém jako Al Khatib, nebo také pobočka 251, poblíž Damašku.

Federální státní zástupci tvrdí, že 57letý Anwar R. měl na starosti toto středisko a byl tedy odpovědný za zločiny proti lidskosti, znásilnění a vraždu nejméně 58 lidí. Němečtí státní zástupci ho obviňují ze spoluúčasti ve více než 4 000 případech mučení.

Eyad A., 43, je obviněn z toho, že byl součástí policejní jednotky, která zadržovala demonstranty a vozila je na pobočku 251, kde s nimi bylo takto zacházeno.

V rámci žaloby je v případě zastoupeno nejméně devět obětí, jak to umožňuje německý zákon, zatímco několik dalších budou povoláni jako svědci.

Pokud bude Anwar R. usvědčen, mohl by čelit doživotnímu vězení. Eyad A. by mohl být odsouzen až na 15 let vězení, pokud bude usvědčen ze spoluúčasti za zločiny proti lidskosti.

Advokáti obžalovaných se odmítli vyjádřit před soudem, který má trvat několik měsíců. Muži, kteří sami utekli v únoru 2019 ze Sýrie do Německa kvůli možnému uvěznění, zůstávají ve vězení.

Soudní proces byl popsán jako klíčový okamžik ve snaze postavit syrské úředníky obviněné ze zločinů před soud.

Krajský soud v Koblenzi, kde se koná soudní řízení, snížil počet křesel pro novináře a širokou veřejnost o třetinu kvůli pravidlům sociálního distancování v boji proti pandemii koronaviru.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*