Německo plánuje utratit za migranty v příštích čtyřech letech 64,5 miliardy eur

Německo plánuje utratit za migranty v příštích čtyřech letech 64,5 miliardy eur

Německá spolková vláda nabídne v příštích čtyřech letech 64,5 miliardy eur na řešení důsledků přílivu migrantů od roku 2015, přičemž peníze se podle údajů německého ministerstva financí zaměří na integraci migrantů a zastavení zdrojů útěku.

Pouze pro rok 2021 plánuje německé ministerstvo financí utratit 20,1 miliardy eur, uvedl Der Spiegel.

Většina finančních zdrojů bude použita na boj proti důvodům, proč lidé migrují ze zemí svého původu, přičemž do roku 2024 bude na tento účel směřovat 25,4 miliardy eur. Tyto peníze by se daly využít například na výstavbu škol, infrastruktury a programy ke snížení korupce v zemích třetího světa, aby se povzbudilo, že lidé budou mít méně důvodů k útěku.Ministr financí Olaf Scholz (SPD) chce na integrační opatření vynaložit dalších 8,2 miliardy eur. Sociální dávky pro migranty v Německu zároveň dosáhnou 22,9 miliardy eur.

Vzhledem k obrovským ekonomickým důsledkům koronavirové krize, na které německý stát již reagoval miliardovými výdaji, jistě dodatečné náklady na migranty vyvolají otázky dlouhodobé udržitelnosti těchto financování.

Maďarsko v minulosti podporovalo větší pomoc zemím jejich původu a zahájilo vlastní iniciativy prostřednictvím programu Maďarsko pomáhá. V letošním blogu pro Maďarsko pomáhá europoslanec György Hölvényi napsal, že migraci lze zastavit pomocí správné finanční pomoci chudším zemím.

„Nejprve musíme vytvořit bezpečnost a stabilitu, bez nichž nelze dosáhnout udržitelného rozvoje. Abychom zajistili dlouhodobá řešení, musíme také investovat do vzdělávání a školného, abychom pomohli zmírnit jeden z klíčových problémů afrických ekonomik: nedostatek vzdělané pracovní síly,“ napsal. „Vzdělaná pracovní síla ve zdravotnictví a v dalších odvětvích hospodářství má zásadní význam pro posílení místních komunit a přispívá k budování stabilnější a udržitelnější společnosti a ekonomiky.“

Ačkoliv existuje naděje, že by takové programy pomoci mohly přispět k zastavení přistěhovalecké vlny z Blízkého východu a Afriky, rychle rostoucí populace v těchto regionech spolu s endemickou korupcí by mohly znamenat, že by v příštích letech mohla Evropu zasáhnout další masivní vlna. Institut pro ekonomiku a mír (IEP) uvádí, že kvůli nedostatku potravin a vody by v příštích 30 letech mohlo být vysídleno 1,2 miliardy jedinců, přičemž mnozí z nich by se vydali směrem k Evropě a Severní Americe.

Německé ministerstvo práce minulý týden oznámilo, že uprchlíci a jejich rodinní příslušníci stojí stát každoročně 6 miliard eur. Informace byly zveřejněny na parlamentní žádost strany Alternativa pro Německo (AfD).
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*