Německo by mohlo zakázat pohled na ženská ňadra a sexistické reklamy

Německo by mohlo zakázat pohled na ženská ňadra a sexistické reklamy

Němečtí politici diskutují o návrhu zákona, který by zakazoval sexistické reklamy na veřejných prostranstvích. Nicméně, většina Němců má docela klidný postoj k současné reklamní politice, informoval deník Deutsche Welle (DW).

Nová iniciativa pro odstranění „diskriminační sexistické reklamy“ z německých ulic byla vyvinuta německým ministrem spravedlnosti Heikem Maasem.

„Jasně červené a pootevřené rty, pevná ženská ňadra, svůdně zakřivená holá záda a jiné ženské půvaby sotva překryté páskami- to vše může brzy zmizet z plakátů v Německu,“ napsal deník.

Návrh zákona je navržen tak, aby zakazoval umísťování reklam a plakátů, které „snižují ženy nebo muže na sexuální objekty.“ Tento potenciální zákon je zaměřen na odstranění sexismu ze všech reklam a zákaz zobrazování nahoty,“ napsal německý deník Zeit.

Nicméně, ne všichni němečtí politici jeho iniciativu podporují. Maas dokonce sklidil kritiku za jeho nadměrné puritánství a za jeho pokusy uvalovat omezení a předpisy ke stanovení určitých etických norem, které mnozí Němci považují za pochybné, napsal deník DW.

Průzkumy veřejného mínění vskutku ukazují, že většina Němců nemá problém s reklamami zobrazujícími polonahé nebo nahé ženy a muže. Téměř 60 procent respondentů jsou naprosto spokojeni s nahotou na veřejné reklamě- úplnou nebo částečnou.

Je však třeba zmínit, že existuje významný rozdíl mezi respondenty obou pohlaví. Více než třetina žen považuje nahotu na billboardech a na sociálních sítích za útočnou a diskriminační, zatímco pouze 15 procent mužů podporuje tento názor.

Nicméně, pokud jde o určitá omezení, zástupci obou pohlaví mají podobný názor: 38 procent všech dotázaných, například věří, že zobrazení zcela holých prsou by mělo být zakázáno.

Zbytek respondentů nemají nic proti, nebo je to prostě nezajímá.

 

(SPU/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: dailybillboardblog.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*